• kursy1
  • Godziny otwarcia wypożyczalni na dworcu
  • Godziny otwarcia filii pedagogicznej

W blogowym stylu wyjaśniamy co i dlaczego zmienia się na naszej stronie internetowej. Zdradzamy też niektóre plany na najbliższą przyszłość.

Jest lepiej. A będzie jeszcze lepiej.

Jak nietrudno zauważyć, nowy układ strony jest w końcu responsywny. Oznacza to ogromną ulgę dla tych, którzy przeglądają stronę na urządzeniach mobilnych. Poprzedni szablon nie był dostosowany do małych wyświetlaczy co sprawiało, że korzystanie z www biblioteki było co najmniej uciążliwe. Tak, my też czujemy ulgę...

Ale to nie wszystko - wraz ze zmianą szablonu strona staje się bardziej czytelna. Znacznie uprościliśmy menu i przeorganizowaliśmy układ treści. Mamy nadzieję, że dzięki temu korzystanie z niej stanie się szybsze i znacznie łatwiejsze. Gdyby jednak nie - prosimy o odzew.

Postanowiliśmy skończyć ze sztucznym podziałem na strony www Biblioteki i Izby pamięci. Od teraz wszystkie informacje generowane przez te dwie komórki jednej szacownej instytucji będą dostępne w ramach jednej strony. Mniej klikania, więcej treści, łatwiejszy dostęp i zarządzanie. Same plusy;)

I jeszcze jedno - skutkiem ubocznym tych wszystkich zmian jest zmniejszenie objętości serwisu - przeglądanie naszych internetowych zasobów powinno teraz zużywać mniej transferu danych. I być szybsze. Tak, znowu to podkreślamy;)

Znaczna część treści będzie dostępna także na naszych facebookowych profilach (Biblioteka w Ratuszu, Kulturalny Grodków), które dostępne są dla wszystkich, nawet dla tych, którzy konta na Facebooku nie posiadają. Ciągle rozważamy też naszą obecnoć w innych mediach społecznościowych. Jeśli będzie na to popyt - na pewno nas tam znajdziecie.

Już wkrótce na stronie biblioteki pojawią się wystawy naszego autorstwa. Jeżeli ktoś nie może zjawić się w ratuszu osobiście, ciągle będzie mógł skorzystać przynajmniej z części naszej bogatej oferty edukacyjnej. Na "pierwszy ogień" pójdą ostatnie wystawy (były przygotowywane z myślą o podwójnej ekspozycji - fizycznej i cyfrowej), wcześniejsze są sukcesywnie przerabiane.

To z najważniejszych zmian tyle. Mamy jeszcze wiele pomysłów, będziemy je stopniowo realizować i wdrażać. Nie wszystko da się zrobić "od ręki", dlatego dziękujemy wszystkim za cierpliwość.