Plakat akcji "Sleeveface"

 

Z okazji dzisiejszego Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy z książką!

Sleeveface - polega na robieniu zdjęć z zasłoniętą przez okładkę książki, czasopisma, płyty, częścią ciała. W efekcie otrzymujemy złudzenie prezentujące bardzo ciekawe połączenia sylwetki fotografowanej osoby z ilustracją na okładce. Zjawisko to zostało rozpowszechnione przez Johna Rostrona i Carla Morrisa i od wielu lat zdobywa popularność w akcjach bibliotecznych i w internecie.
Wybierzcie zatem interesującą książkę i „ubierzcie się” w nią! Pamiętajcie, że okładkę może dopełnić odpowiednio dobrany strój, rekwizyt. Liczymy na kreatywność i pomysłowość. Wykorzystajcie wspólny czas spędzony w domu przeszukując własne zbiory, nasz katalog on-line https://grodkow-migbp.sowa.pl/ - służymy pomocą.
Niech inspiracją dla Was będą nasze pomysły. Czekamy na Wasze zdjęcia! (możecie publikować je w komentarzach pod postem lub na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.). Efekty wspólnej zabawy pokażemy w maju.

Udanej zabawy!!!