banerWPW

 

W ramach zajęć „Bezpieczne Wakacje“ odbyły się dwa spotkania. 5 lipca dzieci spotkały się z policjantami z Komisariatu Policji w Grodkowie, panowie przypomnieli m.in. zasady bezpiecznego poruszania się, odpowiedniego zachowania w lesie, nad wodą i w relacji z nieznajomym.

12 lipca naszą bibliotekę odwiedził ratownik medyczny Mariusz Gardas i podczas spotkania dzieci dowiedziały się jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy, jak postępować w przypadku złamań, skaleczeń czy oparzeń. Swoje umiejętności mogły sprawdzić podczas ćwiczeń z bandażami oraz na fantomie. Ratownik przypomniał numery alarmowe, a dzieci ćwiczyły symulowane połączenie z dyspozytorką.

01

02

 

13 i 14 lipca w Dziale Edukacji Regionalnej przeprowadzone zostały zajęcia "Turystyczny Grodków". W pierwszy dzień grupa młodych turystów zwiedzała najważniejsze punkty naszego miasta i dowiadywała się najistotniejszych informacji na ich temat. W trakcie spaceru po mieście były robione także zdjęcia. Na drugi dzień uczestnicy przybyli do Ratusza by z wykonanych dzień wcześniej zdjęć, stworzyć album, który ma być pamiątką z wakacji. Uczestnicy będą mogli wzbogacić album własnymi zdjęciami, które zobowiązali się tworzyć do końca wakacji.

Mamy nadzieję, że zajęcia pokazały jak przyjemne może być aktywne zwiedzanie i jak można zachować wiedzę uzyskaną podczas turystycznych wycieczek.

Galeria zdjęć: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3040875046146898&id=2386564341577975

03

20 i 21 lipca w Dziale Edukacji Regionalnej odbyły się zajęcia „Zielony Grodków“. W pierwszy dzień grupa wakacjowiczów udała się na wycieczkę do Furs-Ogrody by odkryć różnorodność roślin jak i sekret, jak to się odbywa, że z małej sadzonki mamy wielką roślinę. Każdy z uczestników z wycieczki wrócił do ratusza z bluszczem potrzebnym do lasu w słoiku.

Drugi dzień zajęć był pracowity, dzieci tworzyły swoje kompozycje z mchu, bluszczu, kory i patyków w przyniesionym przez siebie słoju. Efekty widać na dołączonych zdjęciach.

Galeria zdjęć: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3045989295635473&id=2386564341577975

04

 

27 i 28 lipca w Dziale Edukacji Regionalnej odbyły się zajęcia wakacyjne pt. „Zagadkowy Grodków“. Pierwszego dnia dzieci zmierzyły się z różnymi zadaniami i zagadkami dotyczącymi Grodkowa i jego historii. Były łatwe i trudne zgadywanki fotograficzne, podchwytliwe zadania na spostrzegawczość, śmieszne kalambury oraz umieszczanie zabytków na planie miasta.

Następnego dnia na uczestników zajęć czekały giga kolorowanki tematycznie związane z naszym miastem. Bardzo szybko zostały one zamienione w kolorowe dzieła sztuki za pomocą kredek i farb. Po raz kolejny dzieci udowodniły, że otaczający nas świat, wbrew pozorom, jest pełen barw. Efekty wspólnej pracy dzieci będzie można podziwiać w gablotach stojących pod ratuszem.

Galeria zdjęć: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=3051349608432775&id=2386564341577975

05

WAKACJE W BIBLIOTECE W KOLNICY

Wakacje to czas odkrywania ciekawych lądów i zdobywania nowych przyjaźni. W bibliotece możemy podróżować do magicznych krain nie ruszając się z miejsca. Pomiędzy półkami, w zakamarkach i przy stolikach – dzieją się nieraz rzeczy ciekawe i tajemnicze.

Biblioteka Publiczna w Kolnicy od 6 lipca do 13 sierpnia br. zaprosiła dzieci i młodzież do udziału w zajęciach pod hasłem „Wakacje w bibliotece”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się gry planszowe i edukacyjne dostępne w bibliotece. Nowoczesne planszówki są oparte na różnorodnej mechanice rozgrywki, mają też piękną szatę graficzną i często wciągającą fabułę. Rozwijają wyobraźnię, uczą współpracy i zasad fair play, a przy tym pozwalają się odprężyć.

Wakacje sprzyjają kreatywności. Podczas zajęć dzieci mogły również rozwijać swoje talenty plastyczne, tworząc prace, które ozdobiły wnętrze biblioteki.

Spotkania wakacyjne w Bibliotece w Kolnicy pozwoliły nie tylko miło i ciekawie spędzić czas, ale również pobudzić wyobraźnię i fantazję dzieci oraz zachęcić je do czytania.

Galeria zdjęć: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1689545371245272&id=213033002229857

06

Pierwsze spotkania przyszłych programistów za nami. Wszyscy uczestnicy szkoleń podołali stawianym przed nimi wyzwaniom. Czas upływał nam w miłej atmosferze, a zdobyte umiejętności z pewnością zaprocentują w przyszłości. Mamy nadzieję, że nasze spotkania będą odbywać się nie tylko podczas wakacji, ale też w roku szkolnym.

Galeria zdjęć: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1680205415512601&id=213033002229857

07

Układanie puzzli to ciekawa i odprężająca rozrywka, ale tylko dla cierpliwych. Dzisiaj (4 sierpnia) w Czytelni takich nie brakowało i każde z dzieci ułożyło po kilka obrazków. Do 100 elementów układanie szło szybko i sprawnie, natomiast powyżej 200 trzeba było się bardziej skupić, ale im trudniej, tym lepszy efekt i większa satysfakcja.

Galeria zdjęć: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1681064555426687&id=213033002229857

08

 

Dzień 11 i 25 sierpnia odbył się w Czytelni pod znakiem gier planszowych. Przez 3 godziny dzieci pochłonięte były rozgrywkami, w których musieli się wykazać refleksem, sprytem, logicznym myśleniem i dobrą strategią, ale i odrobina szczęścia też była potrzebna. Wszyscy świetnie się bawili.

Galeria zdjęć: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1686786834854459&id=213033002229857

09