relacja noc w bibliotece

 

Za nami pierwsza Noc Bibliotek! Na każdym piętrze naszej biblioteki przygotowane zostały różne stanowiska, które zachęcały odwiedzających do podjęcia różnych aktywności. W Oddziale dla dzieci i młodzieży grupa dzieci prężnie przygotowywała sztukę teatralną na temat legendy o "Śląskim Kopciuszku". Zadanie nie było łatwe, gdyż należało przygotować kukiełki, dekoracje oraz nauczyć się roli! Teatrzyk został zaprezentowany widowni na koniec nocy. W Wypożyczalni dla dorosłych zaczynała się "Gra Biblioteczna" a kończyła w Dziale Edukacji Regionalnej. Zawodnicy musieli znaleźć po 3 krasnale na piętrze i rozwiązać zagadki, po zdobyciu 9 pieczątek mogli odebrać nagrody!

W Czytelni zapachniało wypiekami! Dzieciaki mogły polukrować ciasteczkowe krasnale i udekorować je według własnej wyobraźni. Na dokładkę zajmowały się giga kolorowankami przedstawiającymi sceny z lokalnych legend.

Dział Edukacji Regionalnej zapraszał do zapoznania się z wystawą "Legendy z Grodkowa i okolic", wykonania papierowego domku dla krasnala oraz lektury publikacji o regionie.

Na koniec nocy wszyscy goście zebrali się w głównej sali Działu Edukacji Regionalnej by obejrzeć 3 spektakle! Pierwsi na scenę weszli uczestnicy zajęć papierowego teatrzyku i odegrali sceny związane z życiem Joanny Schaffgotsch i Karola Goduli.

3a z PSP nr 3 w Grodkowie przedstawiła legendę o "Kołaczu z posypką" i na własne oczy mogliśmy zobaczyć jak to piękna dziewczyna pod okiem krasnali nauczyła się piec najlepszego kołacza na świecie! (Widzowie mogli także go spróbować!).

Ostatnią grupą teatralną jaka nas zawitała była Świta św. Michała, która także pokazała nam w przepiękny sposób szczegóły z życia Karola Goduli i Joanny Schaffgotsch.

Wszystkim serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę, mamy nadzieję, że taka noc zostanie w waszej pamięci i liczymy, że zobaczymy się za rok! Galeria zdjęć: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1729427740590368&id=213033002229857

 

zdjecia rel noc w biblio