baner 01

Tydzień Bibliotek to zniesienie kar dla dłużników! W tym tygodniu nie musicie się niczego obawiać! Zwracacie książki bez żadnych konsekwencji!

 

baner 02 

Spotkanie autorskie z Andrzejem Stasiukiem. Spotkajmy się na placu rynku 12 maja o godzinie 1700.

Andrzej Stasiuk – jeden z najważniejszych polskich pisarzy średniego pokolenia. Ceniony prozaik, poeta, dramaturg, eseista, publicysta i wydawca. Właściciel niekonwencjonalnego życiorysu. W swoim debiucie literackim – „Murach Hebronu” – opisał doświadczenie pobytu w więzieniu, na który został skazany po dezercji z wojska.
Po mocnym debiucie każdą kolejną książką umacniał swoje miejsce w literaturze. Laureat m.in. Literackiej Nagrody Nike („Jadąc do Babadag”) i Nagrody Literackiej Gdynia (za „Taksim”). Jego książki są tłumaczone na niemal wszystkie języki europejskie, a także na koreański.

Spotkanie poprowadzi Dominika Gorgosz

baner 03

Pracownicy Urzędu Miejskiego wraz z pracownikami Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Grodkowie na facebookowym profilu Biblioteki, codziennie, przez cały tydzień, będą czytać bajki Wioletty Piaseckiej. Zapraszamy do wspólnego wysłuchania!

Na naszym profilu facebookowym można juz posłuchać bajki "Małe misie". Serdecznie zapraszamy! (kliknij TUTAJ)

Kolejna bajka - "Gołąbek" - do posłuchania TUTAJ. "Kasztaniaki" - TUTAJ, "Ogródeczek Martusi" TUTAJ i "Sosenka" - TUTAJ

baner 04

14 maja - Wielkie podsumowanie akcji Sleeveface!

Sleeveface - polega na robieniu zdjęć z zasłoniętą przez okładkę książki, czasopisma, płyty, częścią ciała. W efekcie otrzymujemy złudzenie prezentujące bardzo ciekawe połączenia sylwetki fotografowanej osoby z ilustracją na okładce. Zjawisko to zostało rozpowszechnione przez Johna Rostrona i Carla Morrisa i od wielu lat zdobywa popularność w akcjach bibliotecznych i w internecie.

Na naszym profilu facebookowym udostępnimy folder ze zdjęciami, które zostały do nas nadesłane. Podsumowanie możesz obejrzeć TUTAJ

 

baner wystawy 


Zapraszamy do zapoznania się z tymczasową wystawą w gablotach przed Ratuszem. Powspominamy w niej najważniejsze wydarzenia ostatnich lat. Mamy nadzieję, że już niedługo powrócimy do normalnego toku pracy i znów będziemy mogli się tak często i licznie spotykać!

Dla wszystkich zainteresowanych - wystawę można obejrzeć TUTAJ. Serdecznie zapraszamy!

Kolejna wystawa na którą serdecznie zapraszamy to „Zabytkowy Grodków“.
 Powstała ona w ramach realizowanego przez nas projektu: „Doposażenie bibliotecznych pomieszczeń ekspozycyjnych w Grodkowie oraz organizacja działań przybliżająca mieszkańcom Gminy Grodków dziedzictwo historyczne i kulturowe“.
Bardzo często bywa tak, że to co znajduje się najbliżej nas, na co patrzymy każdego dnia, albo mijamy w drodze do szkoły lub pracy, jest nam najmniej znane. Słowo „zabytek“ kojarzy nam się ze zwiedzaniem zamku na Wawelu, kościoła mariackiego albo z wycieczkami szkolnymi do muzeów w większych miastach.         
Tymczasem Grodków, lokowane w XIII wieku małe średniowieczne miasteczko, również ma swoje zabytki, bardzo ciekawą historię i mnóstwo zagadek do odkrycia.
Prezentowana przez nas ekspozycja ma na celu przybliżenie tych najciekawszych miejsc, na które warto zwrócić uwagę podczas miejskich spacerów, a są to: kościół parafialny p. w. św. Michała Archanioła, ratusz, kamienica „Piast“, kościół ewangelicki, dom Józefa Elsnera, budynek poczty, dworzec kolejowy, mury obronne, bramy miejskie, Parka Jubileuszowy, kaplica św. Krzyża oraz wiatrak holenderski. Wystawa została opracowana w oparciu o dawne pocztówki i zdjęcia, współczesne fotografie oraz teksty źródłowe dostępne w naszych zbiorach bibliotecznych. Mamy nadzieję, że forma przygotowanej przez nas wystawy przypadnie Wam do gustu wizualnie i merytorycznie.