baner pazdz w biblio

05.10.2021

Odwiedziny w Przedszkolu – grupa Liski

„Wielka przygoda Jeżyka” Jennie Poh, to pięknie ilustrowana książka, która poznały 5-latki (grupa Liski) z PP nr 2. Mały Jeżyk, wysłany przez mamę na swoją pierwszą, samodzielną wyprawę, odkrywa otaczający go świat, zdobywa przyjaciela i przekonuje się, że jest odważniejszy niż sądził. Przedszkolaki obiecały narysować ilustracje do poznanego tekstu i przynieść do biblioteki aby każdy odwiedzający mógł je podziwiać.

ZDJECIE 01

13.10.2021

Ponownie grupa Ważki z PP nr 2 chwali się swoimi pracami plastycznymi o tematyce jesiennej.

ZDJECIE 02

19.10.2021

Odwiedziny w przedszkolu – grupa Liski

Tematem dzisiejszych zajęć były zwierzęta, a to dlatego, że październik jest Miesiącem Dobroci dla Zwierząt. Na początku naszego spotkania rozmawialiśmy o zwierzętach domowych, dzieci opowiadały o swoich pupilkach: kotkach, pieskach, chomikach i świnkach morskich. Doskonale też wiedziały jak się nimi opiekować i czym należy je karmić. Później przeglądaliśmy książkę pt. „O rety! Przyroda” Tomasza Samojlika. Po odszukaniu rozdziału o jesieni, dowiedziały się wielu ciekawostek o zwierzętach, jak zachowują się o tej porze roku oraz jak przygotowują się do nadchodzącej zimy.

Poznały również przygodę Florki, tytułowej bohaterki książki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel.

Na zakończenie spotkania, dzieci „tropiły ślady zwierząt” i rozwiązywały zagadki o zwierzętach.

ZDJECIE 03

20.10.2021

Dzisiaj do biblioteki zawitały przedszkolaki z Klubu Malucha „Pluszowy Kącik”. Była to ich pierwsza wizyta w oddziale dla dzieci.

Przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książeczki, które z chęcią oglądały. Z uwagą słuchały też opowieści o przygodach zajączka Logana z książki pt. „Odwagi zajączku” N. Kinnear. Na zakończenie wizyty ślicznie zaśpiewały piosenki o jesieni.

Dzieci zostawiły też swoje prace plastyczne, można je podziwiać w holu biblioteki.

ZDJECIE 04

25.10.2021

Dzień Kundelka. Do naszej biblioteki również zawitały kundelki - prace plastyczne wykonane przez przedszkolaków (grupa Ważki).

ZDJECIE 05

26.10.2021

"Moja rodzina" to temat dzisiejszego spotkania w PP nr 2 w grupach 5-latków (Delfinki, Liski i Krasnoludki). Do zajęć wykorzystane były książki "Moje drzewo rodzinne" A.Manso i "Tupcio Chrupcio-wizyta u dziadków" E. Piotrowskiej.

ZDJECIE 06

26.10.2021

Zajęcia w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Grodkowie.

26 października w bibliotece SOSW odbyły się zajęcia z elementami biblioterapii, w których uczestniczyli uczniowie klas I-III. Tematem spotkania była przyjaźń. Dzieci wysłuchały bajki ”Jak miś Bębenek spotkał osę Igiełkę”, która opowiada o poszukiwaniu przyjaźni przez głównego bohatera. Zastanawiały się jakie cechy powinien mieć prawdziwy przyjaciel i czy takiego mają. Wykonały również bogato zdobione prace plastyczne, które nawiązywały do omawianego tematu.

Serdecznie dziękujemy wychowawcom i dzieciom za zaangażowanie i aktywność.

ZDJECIE 07

27.10.2021

Życzliwość, dobroć i koleżeństwo, to temat dzisiejszego spotkania w grupie 6-latków (Gwiazdeczki). Tą tematykę świetnie porusza książka pt. „Królik Franek i dobre zwyczaje” Marty Krzemińskiej, którą wykorzystaliśmy na zajęciach.

ZDJECIE 08

28.10.2021

Grupy przedszkolne z PP nr 2- "Gwiazdeczki" i "Liski" chwalą się swoimi pracami plastycznymi.

ZDJECIE 09