baner list w biblio

5 LISTOPADA

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek wypada 5 listopada. Ten dzień był więc okazją do spotkania się z przedszkolakami z Publicznego Przedszkola nr 2. Dzieci wysłuchały książki pt. „Złotowłosa i trzy niedźwiadki "a później rozmawialiśmy o ich ulubionych bajkowych bohaterach. W konkursie na znajomość baśni dzieci wykazały się dużą znajomością postaci i świetnie rozpoznawały: łakomczuszka Kubusia, sprytnego Kota w butach, kłamczuszka Pinokia i odważnego Króla Lwa. Dzieci otrzymały też zaproszenie do odwiedzenia biblioteki. Przecież to właśnie tam znajdą najwięcej bajkowych postaci.

list w bib 1

Międzynarodowy Dzień Postaci z bajek obchodziły również dzieci z Przedszkola w Kopicach. Wysłuchały bajek "Zlotowłosa i trzy niedźwiadki" oraz " Ołowiany żołnierzyk" . Przedszkolaki wykazały się ogromną "bajkową" wiedzą i bezbłędnie rozpoznały wszystkie postacie bajkowe pokazywane na zdjęciach. Brawo!

list w bib 2

9 listopada

Dzieci z gupy starszaków "Muchomory" z Przedszkola Publicznego w Kopicach wysłuchały dziś wierszy o patriotyzmie, poznały krótką historię o odzyskaniu przez Polskę niepodległości oraz o marszałku Józefie Piłsudskim. Na koniec spotkania obejrzały książeczki o Polsce i otrzymały zagadki i kolorowanki związane z naszym krajem.

list w bib 3

9 listopada

„Uwaga złość” - to temat dzisiejszych zajęć w PP nr 2 (grupa Liski). Na początku spotkania dzieci wspólnie określały co to jest złość i opowiadały w jakich sytuacjach ją czują. Po doświadczeniu z lusterkiem (robiły złe miny), zgodnie stwierdziły, że wyglądają bardzo nieładnie. Następnie wysłuchały opowiadania pt. „Pysiowy sposób na złość” z książki „Bajka jak lekarstwo”. Przedszkolakom bardzo spodobał się sposób na rozładowanie tej emocji, który podpowiedziała im Pysia. Cierpliwie ćwiczyły, a na koniec spotkania wszystkie obiecały stosować go często, nie tylko w przedszkolu.

list w bib 4

10 listopada

"Kto Ty jesteś?..." - czyli słów kilka o Niepodległości-zajęcia biblioteczne w Gnojnej. Z okazji zbliżającego się Narodowego Dnia Niepodległości w grupie 5-6-latków z przedszkola przy PSP w Gnojnej oraz w kl. 1 odbyły się zajęcia biblioteczne, upamiętniające ten ważny dzień. Dzieci poznały krótką historię o Józefie Piłsudskim i o odzyskaniu przez Polskę niepodległości, a także wysłuchały wiersze i piosenki patriotyczne. W trakcie spotkania zarówno przedszkolaki jak i pierwszaki, wykazały się znajomością symboli narodowych, które pięknie pokolorowały, a uwieńczeniem zajęć było wyrecytowanie przez dzieci wiersza W. Bełzy "Kto Ty jesteś?-Polak mały".

list w bib 5

PRACE PLASTYCZNE PRZEDSZKOLAKÓW Z PP NR  W GRODKOWIE - GRUPA LISKI

list w bib 6

16 listopada

Na dzisiejszych zajęciach w PP nr 2 w grupie 5-6 latków (grupa Mrówki) rozmawialiśmy o dobroci, wyrozumiałości i pomaganiu sobie nawzajem. „Idealna chwila” Susanny Isern i „Wspaniały zespół” Christiny Falcon Maldonado to książki, w których bohaterowie wykazali się takimi właśnie cechami. Wiewióreczka spieszyła się na urodziny do zajęczycy, ale mimo to po drodze pomagała innym zwierzątkom. Mała żyrafa, również mogła liczyć na swoich przyjaciół, kiedy wpadła do wąwozu. Dzieci zgodnie potwierdziły, że dobroć i życzliwość to wspaniałe cechy.

list w bib 8

18 listopada

Moja pierwsza wizyta w bibliotece – to temat zajęć zorganizowanych dla uczniów kl. a z PSP nr 1 w Grodkowie. Młodzi czytelnicy zostali wprowadzeni w świat książek, dowiedzieli się jak należy o nie dbać, co to jest biblioteka i na czym polega wypożyczanie. Zwiedzając bibliotekę zwróciły uwagę na dużą ilość księgozbioru w oddziale dla dzieci, a przede wszystkim zachwycały się różnymi rodzajami i tematyką książek. Każdy znalazł coś interesującego dla siebie. Zabawiły się też w ilustratora i autora, zaprojektowały okładkę i tytuł do swojej książki. Powstałe prace można podziwiać na wystawie w holu biblioteki.

Nie zabrakło też głośnego czytania. Biblioteka bierze udział w akcji czytelniczej Mała książka - wielki człowiek, w której prezentem dla najmłodszych czytelników jest książka „Pierwsze czytanki dla…”. Wybrane z niej opowiadanie Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Bajka o ślimaku Kacperku” bardzo się dzieciom spodobała. Z wielkim zainteresowaniem zwiedziły też czytelnię, magazyn z przesuwnymi regałami i dział opracowania zbiorów. Na zakończenie spotkania każde dziecko otrzymało zakładkę do książki i zaproszenie do ponownego odwiedzenia biblioteki.

list w bib 9

24 listopada

„Proszę państwa, oto miś”, czyli Światowy Dzień Pluszowego Misia w Gnojnej. Miękki, puchaty i taki milusi….Kto to taki? Oczywiście Miś!, bohater zajęć zorganizowanych przez bibliotekę w Gnojnej z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia. Co prawda, to „misiowe święto” obchodzone jest 25 listopada, ale my, 5-6-latki z przedszkola w Gnojnej- rozpoczęliśmy świętowanie już dzisiaj

list w bib 10

25 listopada na całym świecie Pluszowy Miś obchodzi swoje urodziny. W oddziale dla dzieci także świętowaliśmy z tej okazji, wspólnie z uczniami klasy I b z PSP nr 1 i przedszkolakami z PP nr 2 (zajęcia odbywały się w przedszkolu). Było wspólne czytanie książek pt.: „Kuba Niedźwiedź. Historie z gawry” Renaty Kijowskiej, „Pan Miś jest głodny” Karmy Wilson, „Jak rozpoznać misia” Michelle Robinson oraz „Miś Tuliś” Davida Mellinga. Uczestnicy zajęć wysłuchali też ciekawej historii o pierwszym pluszowym misiu i poznali sporą kolekcję książek, w których są one bohateram. Następnie dzieci wymieniały imiona misiów znanych im z bajek telewizyjnych i opowiadały o swoich domowych misiowych przytulankach.

list w bib 11