grudzien w bibliotece baner

2 grudnia

Nieoczekiwane warsztaty zimowe, spontaniczne i jakże kreatywne. W grudniu po południu spotkałyśmy się by stworzyć zimę, której nam brakuje. Zima okazała się nie lekkim tematem, bo stworzenie śniegu, to nie lada wyzwanie! Takiego śniegu, by nie stopniał, pięknie wyglądał a przy okazji imitował biały puch za oknem. Myślimy, że udało nam się to wyzwanie dobrze wykonać i śnieżne zaspy wyglądają przekonująco!

grudzien 2021 001

3 grudnia

Mikołajkowe spotkanie w PP nr 2 (grupa Liski)

Dzieci wysłuchały historii o tym, jak Mikołaj z pomocą elfów przygotowuje się do podróży, aby dotrzeć z prezentami do dzieci na całym świecie. Na zajęciach wykorzystana była pięknie ilustrowana książka pt. "Wyprawa Świętego Mikołaja". Następnie przedszkolaki opowiadały o swoich wymarzonych i wyczekiwanych prezentach. Z dużym zaangażowaniem brały też udział w konkursach o tej tematyce.

Dzieciom życzymy spełnienia wszystkich marzeń!

grudzien 2021 002

4 grudnia

Trzecie spotkanie w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki już za nami. Tym razem odbyło się w bibliotece w ramach „SOBOTY W BIBLIOTECE”.

Omawialiśmy książkę „Trzy pytania” - autor Jon J. Muth, której bohaterem jest chłopiec o imieniu Mikołaj. Mikołaj chciał być dobrym człowiekiem, w związku z tym poszukiwał odpowiedzi na trzy pytania, które według niego podpowiedzą mu jak takim się stać.

Dzieci biorące udział w spotkaniu jednoznacznie stwierdziły że to piękna i mądra opowieść. Każde na swój sposób interpretowało jej przesłanie, ale też zgodnie stwierdziły, że warto było ją poznać. Zachwycały się również wspaniałymi ilustracjami.

grudzien 2021 003

7 grudnia

Grupa dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Grodkowie uczestniczyła w zajęciach biblioterapeutycznych.

Tematem zajęć było poczucie własnej wartości, wiara w siebie, w swoje możliwości, uzdolnienia. Dzieci wysłuchały bajki „Jak Lulu przestała wierzyć Rozmarynie i zaczęła wierzyć w siebie”, odpowiadały na pytania dotyczące tekstu, mówiły o własnych zdolnościach, uczestniczyły w zabawie, a na koniec wykonały prace plastyczne nawiązujące do omawianego tematu. Słodki poczęstunek umilił czas rozstania. Dziękujemy dzieciom i opiekunom za to serdeczne i ciepłe spotkanie.

grudzien 2021 004

9 grudnia

Za nami czwarte spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Sześciolatki z PP nr 2 (grupa Ważki) poznały Małą i jej Tatę, bohaterów książki Rafała Witka „Jestem dużym tatą, ale czasami udaję kota”.

grudzien 2021 005

16 grudnia

Z przyjemnością informujemy, że nasza biblioteka zdobyła wyróżnienie za organizację tegorocznej „Nocy Bibliotek”. Dziękujemy za docenienie naszej pracy, a to wyróżnienie chcemy zadedykować wszystkim uczestnikom tego wydarzenia, gdyż to właśnie dzięki nim, ten sobotni wieczór w bibliotece był wyjątkowy.

Główny organizator „Nocy Bibliotek”, oprócz dyplomu, przekazał nam jeszcze zestaw książek, za co serdecznie dziękujemy!

grudzien 2021 006

17 grudnia

Spotkanie w świątecznym klimacie w Publicznym Przedszkolu nr 2. Spotkanie w świątecznym klimacie w Publicznym Przedszkolu nr 2

grudzien 2021 007

20 grudnia

Kolejne spotkanie w PP nr 2 i rozmowy o zbliżających się świętach. Były też zagadki i czytanie książki Święta Misia Tulisia".

grudzien 2021 008

21 grudnia

Tym razem świąteczne spotkanie w grupie Liski. Przedszkolaki posłuchały opowiadania pt. "W oczekiwaniu na choinkę" Beaty Ostrowickiej.

grudzien 2021 009