baner tydz bibl 2022

Amnestia dla dłużników!

Czytelniku! Oddaj książkę bez konsekwencji!

TB 001

Spotkanie autorskie dla dzieci z Marcinem Pałaszem.
10.05.2022 r.
Dział Edukacji Regionalnej, II piętro

Marcin Pałasz – pisarz, autor słuchowisk, członek Polskiej Sekcji IBBY. Motto jego twórczości to „słowa niosą uśmiech”. Wielokrotnie nominowany, wyróżniany (w konkursie na Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego w 2007 roku za „Wakacje w wielkim mieście” i w 2009 za „Wszystko zaczyna się od marzeń”). Jego powieść „Sposób na Elfa” otrzymała wyróżnienie w konkursie literackim IBBY Książka Roku 2012 oraz Nagrodę Literacką im. Kornela Makuszyńskiego.

TB 002

X Konferencja Bibliotek Powiatu Brzeskiego
11.05.2022 r.
Dział Edukacji Regionalnej, II piętro

Oferta dla bibliotekarzy.

W programie:

- zwiedzanie biblioteki
- zwiedzanie wystawy „Kalejdoskop Sztuki“
- wykład „Storytelling w działaniach promocyjnych biblioteki“ prowadzony przez Joannę Baran
- poczęstunek
- zwiedzanie Grodkowa z mapką „Zagadkowy Grodków“

Joanna Baran
Certyfikowany biblioterapeuta i trener edukacyjny, dyplomowany coach. Prowadzi szkolenia uwzględniające innowacyjne metody pracy bibliotekarzy i nauczycieli, między innymi: biblioterapia w teorii i praktyce, storytelling w bibliotece/edukacji, obraz i metafora w edukacji, czytam obrazem, czyli o książce obrazkowej, pozytywna edukacja w szkole w nurcie psychologii pozytywnej. Od 2004 roku członek Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego z siedzibą we Wrocławiu – od 16 lutego 2019 roku przewodnicząca Wrocławskiego Koła Polskiego Towarzystwa Biblioterapeutycznego.

TB 003

Kiermasz Książek
12.05.2022 r.
godz. od 1000 do 1500
Plac przed Biblioteką

Spotkajmy się w czwartek przed ratuszem!

Ceny książek zaczynają się od symbolicznej złotówki.

Można wybierać wśród wielu interesujących pozycji popularnonaukowych, poradników, literatury kryminalnej i sensacyjnej, literatury obyczajowej i romantycznej, beletrystyki, książek dla dzieci i młodzieży.

TB 004

Kalejdoskop Sztuki
wernisaż 6.05.2022 godz. 17:00
Dział Edukacji Regionalnej, II piętro, Ratusz

Zapraszamy na wystawę, na której prezetujemy prace 5 autorów pochodzących z naszej gminy.

Fotografia, rzeźba, rysunek, grafika. Wystawa dostępna do końca czerwca 2022 r.

Dział Edukacji Regionalnej czynny:
od poniedziałku do środy od 900 do 1500
czwartki i piątki od 900 do 1800

TB 005

Bicie rekordu czytania
9 maja 2022
plac przed Biblioteką

Zapraszamy uczniów szkół podstawowych z terenu gminy Grodków (klasy III-VIII)!
Spotkajmy się w jednym miejscu, tego samego dnia, o tej samej godzinie i wspólne, głośno odczytajmy wiersz Jana Brzechwy pt. „Pomidor”.

Prosimy nauczycieli o zapisy pod nr tel. (77) 415 54 28.

W ofercie dla szkół i przedszkoli w tygodniu bibliotek oferujemy:

- wycieczki do biblioteki
- lekcje biblioteczne „Poznajemy naszą bibliotekę“
- „Majowe czytanie w plenerze“ - bibliotekarze i zaproszeni goście czytają utwory polskich pisarzy

TB PLAKAT