baner kwiecien 2022

 

2 kwietnia

Wiosenno - świąteczne spotkanie z ksiażką

Tematem spotkania były zbliżające się Święta Wielkanocne. W spotkaniu tradycyjnie uczestniczyły dzieci wraz z rodzicami. Powstały piękne palmy wielkanocne i świąteczne dekoracje. Na młodszych i starszych czytelników czekały też nowości książkowe. Każdy znalazł coś dla siebie.

001

 

4 kwietnia

W zajęciach związanych z wystawą "Grodkowskie abecadło" wzięła udział klasa 4a z PSP nr 1 w Grodkowie, dzisiaj odwiedzili nas uczniowie z klas 4, 5 i 6 z PSP w Kolnicy. Dziękujemy serdecznie za spotkanie!

002

 

4 kwietnia

Dzisiaj w Przedszkolu Publicznym w Kopicach było wiosennie i świątecznie. Rozmawialiśmy o wiośnie, aurze i o zwiastunach. Dzieci opowiadały o tradycjach świąt Wielkanocnych jakie obchodzi się u nich w domu

003

 

4 kwietnia

Z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci, który przypada 2 kwietnia (w dniu urodzin Hansa Christiana Andersena), naszą bibliotekę odwiedziły 4-latki z PP nr 2 (grupa Tygryski).

Przedszkolaki z zaciekawieniem wysłuchały bajki pt. „Brzydkie kaczątko”, a później rysowały bohatera baśni. Ponieważ była to ich pierwsza wizyta w bibliotece, poznały też zasady wypożyczania książek, a następnie z dużym zainteresowaniem przeglądały księgozbiór w oddziale dla dzieci.

004

 

4 kwietnia

Dzisiaj zawitali do Czytelni uczniowie klas 4, 5 i 6 z PSP w Kolnicy. Po zobaczeniu wystawy w Dziale Edukacji Regionalnej, mogli skorzystać z oferty Czytelni, czyli m.in z komputerów, tabletów, czasopism, puzzli i gier planszowych. Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie!

005

 

6 kwietnia

Wiosenno- Świąteczne spotkanie z maluchami "Biedronki" z Przedszkola w Kopicach

006

 

6 kwietnia

Kolejne zajęcia o zbliżających się Świętach Wielkanocnych. Tym razem w sali nr 5 - grupa "Biedroneczki"

007

 

7 kwietnia

Dziękujemy klasie 2b z PSP nr 3 w Grodkowie pod opieką pani Doroty Ryby za wspólne zwiedzanie! Dziękujemy za waszą aktywność i do zobaczenia na kolejnej wystawie!

008

 

11 kwietnia

Oddział dla dzieci odwiedziły przedszkolaki z PP nr 2 - grupa "Ważki". W ramach akcji "Cała Polska czyta dzieciom" poznały jedną z przygód pomysłowych skarpetek z książki Justyny Bednarek pt. "Banda Czarnej Frotte".

009

 

12 kwietnia

Serdecznie dziękujemy za intensywnie spędzony czas z grupą dzieci z Oddziału Przygotowawczego gr. młodszej pod opieką pani Magdaleny i Oksany oraz klasy 3b pod opieką pani Sylwii z PSP nr 3 w Grodkowie. Dzieci odwiedziły działy biblioteki i w oczekiwaniu na swoją kolej zwiedzania wystawy "Grodkowskie abecadło" mogły skorzystać z oferty gier planszowych i puzzli znajdujących się w Czytelni!

010

 

12 kwietnia

W bibliotece gościliśmy dzisiaj dzieci z Niepublicznego Przedszkola "Puchatek". Tematem spotkania były zbliżające się Święta Wielkanocne. Rozmawialiśmy o zwyczajach i tradycjach związanych z tym świętem: malowaniu jaj, robieniu palmy, wysyłaniu kartek z życzeniami. Maluchy wysłuchały opowiadania U. Kozłowskiej "O wiośnie, kurczętach i Wielkanocnych Świętach" Na zajęciach przedszkolaki wykonały też samodzielnie kartki z życzeniami dla swoich najbliższych. Oczywiście nie zabrakło również czasu na zapoznanie się z książkami dla najmłodszych czytelników.

011

 

22 kwietnia

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Dzień wcześniej do biblioteki zawitały przedszkolaki z PP nr 2 – grupa Gwiazdeczki. Podczas spotkania maluchy dowiedziały się: czym dokładnie jest biblioteka, co to jest wypożyczanie książek, na czym ono polega oraz jak wygląda praca bibliotekarza. Ponieważ dla wielu z nich była to pierwsza wizyta w bibliotece, dzieci dowiedziały się jak zostać jej czytelnikiem. Nie obyło się też bez głośnego czytania. Przedszkolaki poznały przygodę Franklina, z książki pt. „Franklin i książka z biblioteki.”

012

 

22 kwietnia

22 kwietnia w piątek delegacja z MiGBP w Grodkowie im. J. Elsnera wraz z fotoklubem z Ośrodeka Kultury i Rekreacji w Grodkowie udała się na finisaż wystawy "Bohumin oczami grodkowian" stworzonej w ramach projektu "Polsko - czeskie spacery. Zwiedzanie Grodkowa i Bohumina", współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz ze środków budżetu państwa. Przekraczamy Granice.

W tym dniu spotkaliśmy się z członkami bohumińskiego fotoklubu oraz przedstawicielami Towarzystwa Maryška. Dziękujemy bardzo za ciepłe powitanie i wspólne rozmowy, mamy nadzieję, że zawiązała się między nami nowa współpraca, która będzie trwała długo!

013

 

23 kwietnia

W sobotę 23 kwietnia mieliśmy okazję uczestniczyć w pierwszym Spotkaniu Opolskich Regionalistów. Dziękujemy Muzeum Śląska Opolskiego za wspaniałe spotkanie, dowiedzieliśmy wielu ciekawych rzeczy przydatnych w naszej pracy.
Do zobaczenia na kolejnym zjeździe!

014

 

25 kwietnia

W poniedziałek w naszej bibliotece odbył się konkurs regionalny „Z przeszłości i teraźniejszości miasta i gminy Grodków”. W dwudziestej drugiej już edycji tego konkursu, udział wzięli uczniowie klas siódmych szkół podstawowych z gminy Grodków : PSP nr 1 i PSP nr 3 w Grodkowie, PSP w Jędrzejowie, PSP w Lipowej, PSP w Kopicach, PSP w Gnojnej, SP w Gałązczycach. Uczniowie podzieleni byli na trzyosobowe drużyny i każda miała swojego opiekuna. Konkurs prowadzony był w formie gry miejskiej. Drużyny dostawały mapę, na której naniesione były numery wskazujące kolejność zwiedzania. W wyznaczonych miejscach drużyny dostawały różne zadania do rozwiązania, za które przyznawane były punkty. Suma zdobytych punktów z całej trasy dawała wynik końcowy. Po zaciętej rywalizacji o pierwsze miejsce (konieczna była dogrywka), zwyciężyła drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipowej. Drugie miejsce zajęła drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Grodkowie, a trzecie miejsce wywalczyła drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jędrzejowie.

Wszystkim uczniom i ich opiekunom dziękujemy za udział w konkursie, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

015

 

27 kwietnia

Dzisiaj oddział dla dzieci odwiedziły 4-latki z Przedszkola Publicznego nr 2 (grupa "Słoneczka"). Poznały zasady korzystania z biblioteki i z zainteresowaniem przeglądały książki.
Każdy znalazł coś dla siebie.

016