baner maj w biblio 2022

5 maja
Wiek przedszkolny jest dobrym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych. Oddział dla dzieci odwiedziły dzisiaj przedszkolaki z PP nr 2 - grupa "Smerfy"

6 maja
Za nami wernisaż wystawy "Kalejdoskop Sztuki", dziękujemy wszystkim za przybycie, wspólne rozmowy z artystami i wspaniałą atmosferę! Wystawa będzie dostępna do wakacji. Zapraszamy w godzinach otwarcia Działu Edukacji Regionalnej.

14 maja
Kolejna udana akcja sprzątania Grodkowa!
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólne dbanie o wygląd naszego miasteczka, cieszymy się, że tylu z nas chce zadbać o estetykę uliczek, parków i terenów poza centrum miasta. Dziękujemy współorganizatorom Urządowi Miejskiemu w Grodkowie i Ośrodkowi Kultury i Rekreacji za przyłączenie się i wspólne przeprowadzenie imprezy!
A dla WAS UCZESTNIKÓW - wielkie brawa za ciężką pracę!

Galeria zdjęć: https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid0EFTyvQW4ENhybLL6Z8eVSiXGgMspg4ojpYSSrBG8ACG2q5RCwVG98KJfPwuFWXvFl&id=2386564341577975

16 maja
W związku z obchodzonym Tygodniem Bibliotek, gościliśmy dzieci z Przedszkola Publicznego w Wierzbniku. Była to ich pierwsza wizyta w naszej bibliotece. Dzieci dowiedziały się dokładnie czym jest biblioteka, na czym polega wypożyczanie książek, jakie książki znajdują się w bibliotece, jak należy je traktować i jak należy zachowywać się w tym wyjątkowym miejscu. Oczywiście nie zabrakło czasu na przeglądanie księgozbioru, każdy znalazł coś dla siebie.

16 maja
Dzisiaj z grupą starszaków "Muchomory" z Przedszkola w Kopicach rozmawialiśmy o Rodzinie. Z okazji zbliżającego się Dnia Matki dzieci wysłuchały bajki "Mamo, kocham Cię" i opowiadały o swoich Mamach. To już było ostatnie nasze spotkanie w tym roku szkolnym i w przedszkolu. Po wakacjach spotkamy się już w szkole.

17 maja
Za nami kolejne zajęcia z elementami biblioterapii dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Grodkowie. Tym razem omawialiśmy dwie ważne emocje : radość i smutek . Po krótkiej rozmowie, wprowadzającej do tematu, dzieci prezentowały jak poprzez zachowanie, gesty, mimikę wyrażają wspomniane emocje. Następnie wysłuchały wierszyków „Radość Oli” i „Sposób na smutek”. Po ich omówieniu przeszliśmy do zajęć plastycznych z wykorzystaniem plasteliny i kamieni. Plastelina łatwo rozprowadzała się po gładkich kamykach, co pozwalało mieszać barwy. Poprzez kolory dzieci pokazały jak widzą radość i smutek. Wykonane prace zanurzyły w wodzie tworząc ciekawą kompozycję. Spotkanie zakończyliśmy automasażem. Dziękujemy dzieciom i opiekunom za kolejne wspaniałe spotkanie.

19 maja
Bliskie spotkanie z ...czasopismem- wizyta pierwszoklasistów w bibliotece w Gnojnej.
Słoneczna majowa atmosfera nie tylko za oknem, ale także w naszej bibliotece. A to wszystko za sprawą „pierwszaków” z PSP w Gnojnej, którzy wraz z wychowawczynią odwiedzili filię biblioteczną. Była to świetna okazja do zaprzyjaźnienia się z księgozbiorem i poznania czasopism dla dzieci. I właśnie to ostatnie, a precyzyjniej mówiąc, czasopismo dla dzieci „Świerszczyk” wzbudziło wiele emocji i zainteresowania. Dzieci z uwagą słuchały o tym, czym jest czasopismo, jak jest zbudowane, jakie są rodzaje czasopism ze względu na częstotliwość ich ukazywania się, typ odbiorców czy treści w nich zamieszczanych. Pierwszaki z dziecięcą ciekawością zadawały pytania, przeglądały dostępne czasopisma i z niemałym zachwytem stwierdziły, że „gazeta też uczy i bawi”. Na koniec zajęć uczniowie otrzymali drobny prezent, w postaci zakładki do książki. Dziękując za spotkanie, zapraszam serdecznie i małych i dużych do korzystania z naszych zbiorów.

21 maja
W marcu miałam przyjemność prowadzić zajęcia związane z Bullet Journalem, grupa poprosiła mnie o kolejne zajęcia, także spotkaliśmy się znów w maju by nauczyć się różnych metod tworzenia własnego notatnika. Ćwiczyliśmy ścieg broszurowy, szycie japońskie oraz sposób łączenia składek bez użycia igły. Dowiedzieliśmy się też podstawowych haseł introligatorskich, które pomogą w przyszłości zrozumieć co może być potrzebne do wykonania prac scrapbookowych. Kolejne spotkanie w planie, dziękuję za zaangażowanie uczestnikom i do zobaczenia !

~ Marta Stopikowska

23 maja

Dzisiaj gościliśmy 5-6-latki z Oddziału Przedszkolnego przy PSP w Gnojnej. Dzieci przeglądały książeczki, a następnie wysłuchały opowiadania o Franklinie i jego przygodzie z książką. Zapraszamy do biblioteki ponownie!