czer w biblio baner

 001

02 czerwca

W czwartek 2 czerwca gościliśmy Przemysława Piotrowskiego, autora poczytnych powieści kryminalnych. Spotkanie prowadził dziennikarz radiowy, fotograf i muzyk- Rafał Nosal. Przemysław Piotrowski pochodzi z Zielonej Góry i tam właśnie toczy się akcja cyklu książek z komisarzem Igorem Brudnym. Autor opowiadał o swoich książkach, o tym skąd czerpie pomysły, jak wygląda jego warsztat pisarski i jak przygotowuje się do napisania książki. Zdradził również, że aby jego książki były jak najbardziej autentyczne to korzystał z pomocy byłego policjanta, który zajmował się prawdziwymi morderstwami a opisy zbrodni konsultował z patomorfologiem i sam uczestniczył w sekcji zwłok. Wielu bohaterów książkowych jest postaciami autentycznymi. Czytelnicy dowiedzieli się również o najbliższych planach pisarskich Pana Przemka, których my tutaj nie zdradzimy. Po udanym spotkaniu można było kupić książki i zdobyć autograf autora.

Spotkanie to odbyło się w ramach akcji "Zaczytane opolskie” organizowanej przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną w Opolu.


 002

02 czerwca

XXI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom to wydarzenie promujące wartościową literaturę poprzez organizację różnorodnych wydarzeń czytelniczych i edukacyjnych. Jego Inicjatorem jest Fundacja ABC XXI „Cała Polska czyta dzieciom”. W tym roku odbywa się w dniach 28 maja – 4 czerwca 2022 r. i towarzyszy mu hasło "Polscy autorzy dla klimatu". Nasz biblioteka również włączyła się w obchody święta. W oddziale dla dzieci i młodzieży gościliśmy uczniów kl. I-III z PSP w Gnojnej, a także grupy przedszkolne z PP nr 2 w Grodkowie. Do poczytania dzieciom zaprosiliśmy zaprzyjaźnione panie z grodkowskiego Klubu Seniora „Teraz My”: Zofię Zając, Władysławę Błaszczyk i Janinę Kapczyk. Na zajęciach wykorzystano książki o tematyce ekologicznej: „Basia i śmieci”- Zofii Staneckiej oraz „Nieznośna kwoka” i „Miotła Wiedźmy Hogaty” - Tomasza Siwca.


 003

10 czerwca

„Poznajemy bibliotekę i jej zbiory” - to temat zajęć bibliotecznych, w których uczestniczyli uczniowie kl. III ze SP w Gałązczycach. Nasi goście dowiedzieli się jak funkcjonuje biblioteka, co trzeba zrobić aby zostać czytelnikiem, jakie zbiory się w niej znajdują oraz jak są rozmieszczone. Oczywiście najwięcej czasu spędzili w Oddziale dla dzieci: przeglądali księgozbiór, rysowali i wykonali proste zakładki do książek. Następnie poznali pozostałe działy: Wypożyczalnię dla dorosłych, Czytelnię oraz Dział Edukacji Regionalnej.


 004

11 czerwca

Dziś w Dziale Edukacji Regionalnej zagadki rozwiązywały dzieci i młodzież w ramach gry miejskiej zorganizowanej przez grodkowskich harcerzy. Bardzo miło było nam spotkać się z Wami! Pozdrawiamy wszystkich uczestników gry!


 005

13 czerwca

13 czerwca gościliśmy wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Grodkowie wraz z opiekunami. Tym razem uczniowie mieli okazję zapoznać się z księgozbiorem Czytelni, dostępnymi usługami oraz z bogatą ofertą gier planszowych i puzzli. Było ciekawie, wesoło i gwarno.


 006

14 czerwca

Książki uwolnione !!!!
Szukajcie na skwerkach, w kawiarniach, w parkach.
Zapraszamy do Biblioteki, tutaj również znajduje się regał z książkami dla Was - korzystajcie z niego przez cały rok- zapraszamy !!!


 007

14 czerwca

Dziękujemy klasie V a z PSP nr 3 w Grodkowie za wspólne zwiedzanie miasta z mapką "Zagadkowy Grodków".


 008

21 czerwca

Dzisiaj w bibliotece odbyły się ostatnie, w tym roku szkolnym, zajęcia z elementami biblioterapii. Tym razem poruszaliśmy temat nieśmiałości i odwagi w relacji z innymi ludźmi. Wspólnie analizowaliśmy przeczytaną wcześniej bajkę pt. „Miło mi ciebie poznać”, dzieci mówiły co dla nich znaczy nieśmiałość, jak ją wyrażają i jak można przełamać nieśmiałość w grupie. Następnie wykonały prace plastyczne nawiązujące do omawianego tematu, a zajęcia zakończyliśmy zabawą „Ludzie do ludzi”.


 009

22 czerwca

„Ekologicznie - czyli jak? Uczymy się od innych”, to nazwa projektu, na którego realizację, Stowarzyszenie „Brzesko-Oławska Wieś Historyczna” otrzymało dofinansowanie ze środków Planu Działania Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020, Plan Operacyjny na lata 2022-2023 Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Pierwsza część projektu (wyjazd studyjny do Wisły) za nami, natomiast w dniu dzisiejszym w ramach realizacji projektu, w Bibliotece w Grodkowie odbyły się warsztaty ekologiczne dla dzieci. Poniżej fotorelacja z warsztatówJak widać, uczestnicy warsztatów byli bardzo zadowoleni.


 010

24 czerwca

W piątek 24 czerwca w naszej bibliotece gościła autorka literatury obyczajowej Pani Agnieszka Lis. Pani Agnieszka z wykształcenia jest pianistką i dziennikarką. Zadebiutowała w 2011 roku powieścią „Jutro będzie normalnie” i w tym samym czasie wydała cykl bajek dla dzieci „Przygody pana Parasola”. Przez wiele lat publikowała w czasopismach muzycznych, oczywiście w dziale „muzyka”. Autorka pochodzi z Koszalina, do Warszawy pojechała na studia i tam już została. Obecnie mieszka pod Warszawą, z dala od hałasu i biegu. Uczy w szkole muzycznej gry na fortepianie, czyta, cieszy się życiem i oczywiście pisze. Swoim grodkowskim czytelniczkom opowiadała o tym jak zaczęła pisać, jakich tematów dotyczą jej powieści, kiedy i dlaczego powstały. Opowiadała jak przygotowuje się do napisania powieści, jak zbiera materiały i wiedzę potrzebną do poruszanych tematów w swoich książkach. Dowiedzieliśmy się jakich autorów lubi, co czyta i jak spędza wolny czas. W kuluarach opowiedziała nam o swoim rodzinnym mieście, dlaczego lubi tam wracać. Pani Agnieszka jest osobą niezwykle żywiołową, sympatyczną i ciepłą. Spotkanie ubiegło w bardzo miłej atmosferze. Opowiadając o swoich książkach zachęciła niejedną z czytelniczek do ich przeczytania . Były autografy i pamiątkowe zdjęcia. Teraz czekamy na nową powieść- Kryminał!!! Tyle Wam zdradzimy i zapraszamy do lektury.


 011

Przez cały kwiecień, maj i czerwiec odbywały się w bibliotece spotkania brydżowe. Zapraszamy osoby chętne do nauki gry - kontakt pod nr 77 415 54 28, 502 129 354.

Spotykamy się w środy od godz.15.00, Czytelnia ( I piętro). Serdecznie zapraszamy!!!