00 baner

6.07.2022

Kolejne zajęcia DIY z dorosłymi za nami. Popołudniu w pracowni Działu Edukacji Regionalnej odbyły się warsztaty scrapbookowe, gdzie uczestniczki zajęć wykonały albumy na zdjęcia. Dziękujemy za skorzystanie z naszej pracowni i polecamy się na przyszłość.

6.07.2022

Za nami wspaniała, edukacyjna wizyta w Jednostce Ratowniczo - Gaśniczej w Grodkowie. Jej celem było poznanie pracy strażaków, wyposażenia jednostki, a przede wszystkim przypomnienie zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą, w czasie pożaru i w trakcie innych niebezpiecznych sytuacji. Przy okazji dzieci przypomniały sobie nr telefonów alarmowych i dowiedziały się w jakich okolicznościach należy wezwać straż pożarną. Serdecznie dziękujemy za ciekawe spotkanie i miłe przyjęcie naszej wakacyjnej grupy.

12.07.2022

Od 12 lipca w godzinach otwarcia Działu Edukacji Regionalnej otwarta została wystawa „Zabytkowy Grodków.“ Wystawa będzie dostępna do 30 września 2022 r.

12.07.2022

Bezpieczny Senior - pod takim hasłem odbyło się u nas informacyjno - profilaktyczne spotkanie Straży Miejskiej z grodkowskimi seniorami. Celem spotkania było zapoznanie uczestników ze specyfiką działalności Straży Miejskiej w Grodkowie, poszerzenie wiedzy z zakresu bezpieczeństwa i prawa, omówienie sposobów postępowania w sytuacjach niebezpiecznych oraz zapobieganie zagrożeniom w życiu realnym i wirtualnym. Prowadzący omówili zagrożenia występujące w naszym mieście m.in. bezpieczeństwo w ruchu drogowym, spożywanie alkoholu w miejscach publicznych, zakłócanie porządku, kradzieże. Strażnicy odpowiadali na pytania, wysłuchali też sugestii seniorów.

13.07.2022

Rozpoczęliśmy wakacyjne zajęcia z teatrzykiem kamishibai. Dzieci dowiedziały się czym jest kamishibai i skąd pochodzi. Miały też okazje posłuchać „Legendy o Bazyliszku”, przedstawionej w tej formie. Następnie przystąpiły do tworzenia własnego teatrzyku - a pomysłów nie brakowało! Na następnym spotkaniu planujemy zrobić ilustracje oraz napisać tekst. Dzieci jeszcze nie wiedzą, czy to będzie znana bajka czy wymyślona historia. A na końcu - przedstawienie.

20.07.2022

Praca nad naszym teatrzykiem kamishibai rozkręca się. Dzisiaj uczestniczki wakacyjnych zajęć wymyśliły treść opowiadania i wykonały część ilustracji. Na ostatnim już spotkaniu dopracujemy resztę (a jeszcze 5 plansz do wykonania) i być może nakręcimy filmik z efektem naszej pracy.

21.07.2022

Kaligrafia jest piękną sztuką, lecz nie prostą jeśli próbujemy jej po raz pierwszy! Uczestnicy zajęć w Kolnicy zmierzyli się z przygotowanymi arkuszami zadań i przetrenowali pismo z trzema różnymi mediami. Cisza i skupienie zawładnęły grupą, która przez 3 godziny próbowała zapoznać się ze sztuką pięknego pisania. Jako instruktor jestem bardzo zadowolona z efektów pracy i życzę powodzenia w dalszym pisaniu!

~Marta Stopikowska

23.07.2022

Za nami kolejne świetne zajęcia związane z bullet journalem. Dziewczyny ćwiczyły kompozycję wykorzystując technikę scrapbookingu w przygotowanych notesach. Wiele nie trzeba było im mówić, widać było, że wiedzą o co chodzi. Przygotowane rozkładówki w przyszłości będą uzupełnione o prywatne zdjęcia lub notatki, a strony zachęcają do tego by dalej coś w nich zapisywać. Powodzenia w dalszym tworzeniu!

Sponsorem warsztatów był Bank Spółdzielczy Grodków-Łosiów z siedzibą w Grodkowie. Dziękujemy!

8, 14, 21.07.2022

Przez pierwsze trzy tygodnie wakacji, w Czytelni na stołach dominowały gry planszowe i puzzle. Dzieci mogły wybierać spośród 50-ciu różnych pudełek puzzli oraz około 100 tytułów gier planszowych. Każdy znalazł coś dla siebie. Pomimo, że podczas zajęć nie można było korzystać z komputerów i tabletów, to i tak dzieci świetnie się bawiły. Można przyjemnie spędzić czas nie używając telefonu! Do wspólnej zabawy włączyli się także nasi mali goście z Ukrainy.

Wakacje się jeszcze nie kończą, więc serdecznie zapraszamy do korzystania z oferty naszej Biblioteki!

27.07.2022

Wakacyjne spotkania z teatrzykiem kamishibai zakończone. Dzisiaj dokończyłyśmy rysownie i kolorowanie brakujących plansz i oto efekt naszych spotkań. Dzieci są bardzo dumne i zadowolone.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w zajęciach i wspaniałe pomysły, a oto obiecany filmik.

<KLIK>  https://www.facebook.com/watch/?v=3258936114363469