baner wrzes

03.09.2022

W sobotę 3 września nasza biblioteka po raz kolejny przystąpiła do akcji Narodowe Czytanie 2022. W tym roku czytaliśmy "Ballady i romanse" Adama Mickiewicza. Serdecznie dziękujemy za udział Pani Alicji Biesadze, Klubowi Seniora "Teraz my" - Pani Władysławie Błaszczyk, Janinie Kusak, Janinie Kapczyk, Marii Siewak, i Zofii Zając; uczennicom PSP w Kopicach - Ewie Lenart i Amelii Twardowskiej: uczennicom PSP w Gnojnej - Wiktorii Mice, Lenie Łozie, Karolinie Popeckiej i Nikoli Jasińskiej; uczennicom PSP nr 1 w Grodkowie - Mai Godek, Lilianie Ogonowskiej i Patrycji Włoch. Paniom Agnieszce Tomczyk, Barbarze Łaskiej, Sylwii Smoter i Edytcie Balcerek dziękujemy za zgłoszenie i przygotowanie uczennic do Narodowego Czytania 2022.

08.09.2022

Od rana w Grodkowie gościło Radio Opole. Reporterzy radia do godzin popołudniowych prowadzili swoją audycję ze studia ulokowanego pod ratuszem. Jeżeli jesteście ciekawi o czym rozmawiają z mieszkańcami naszego miasta zerknijcie na relację:

RELACJA NTO <KLIK>

RELACJA RADIO OPOLE <KLIK>

Przez cały miesiąc wrzesień w Dziale Edukacji Reginalnej gościliśmy nie jedną klasę na zajęciach edukacyjnych związanych z aktualną wystawą „Zabytkowy Grodków“. Dziękujemy klasom i wychowawcom za wspólnie spędzony czas!

Klasa 2b z PSP nr 3 w Grodkowie

Klasa 3a z PSP nr 1 w Grodkowie

Klasa 2a z PSP nr 3 w Grodkowie

Klasa 2a z PSP nr 1

27.09.2022

27 września odwiedzili nas uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Grodkowie. Wtorkowe popołudnie spędziliśmy grając w popularne planszówki, które także u nas walczyły z wirtualną konkurencją. Dziękujemy za wizytę i do zobaczenia wkrótce!

29.09.2022

W dniu 29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Został ogłoszony przez Polską Izbę Książki w 2001 roku. Ideą święta jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, a także dobrą okazją do wspólnego spędzenia czasu.

W tym dniu w naszej bibliotece gościliśmy dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Puchatek” i Przedszkola Publicznego nr 2. Dzieci wysłuchały fragmentu książki pt. „Jesień Toli” Anny Włodarkiewicz. Oczywiście wizyta w bibliotece była też doskonałą okazją do zapoznania się z innymi ciekawymi książkami w naszym księgozbiorze.

30.09.2022

Jeszcze jedno spotkanie w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Tym razem dzieci z sali nr 2 – grupa BIEDRONECZKI, wysłuchały opowiadania o przygodach sympatycznego misia i jego przyjaciół z książki pt. „Miś Tuliś bawi się w chowanego”.