00 baner

 

01

Wczorajsze wydarzenie zatytułowaliśmy "Józef Elsner patronem na 75- lecie Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Grodkowie". Z tego powodu nasze spotkanie oscylowało wokół tematu naszego patrona - Józefa Elsnera.

Wynikiem naszej wielomiesięcznej pracy był nowy logotyp, broszura o Józefie Elsnerze, pocztówki ze zwycięskimi pracami plastycznymi z konkursu zorganizowanego w 2020 r., wystawa o patronie, wystawa ze wspomnieniami z ostatnich 5 lat naszej biblioteki oraz nasza perełka - gra planszowa "Śladami Józefa Elsnera".

Podczas obchodów mogliśmy także obejrzeć przedstawienie przygotowane przez Panią Beatę Sikorską - Żyrek wraz z uczniami z PSP nr 3 w Grodkowie " Scenki z życia młodego Józefa Elsnera" oraz usłyszeliśmy fragment publikacji Pani Marii Gądek - Burzyńskiej "Józef Elsner - swobodna wierszowana opowieść o wielkim kompozytorze".

Po przemowach i rozdaniu statuetek "Przyjaciela Biblioteki" mogliśmy wysłuchać krótkiego koncertu "Południe z Józefem Elsnerem i jego pieśniami dla Grodkowa" wykonanym przez Marcina Lauzera oraz Jacka Truty.

Dziękujemy jeszcze raz za obecność na naszym święcie i zapraszamy do obejrzenia relacji fotograficznej.

02


 03


 04


 05


 06


 07

 

Więcej zdjęć na naszym facebooku : <KLIK> https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02GTsVQCvn4sQ5c2hmCcWuswirqRsLG2MrB15jm5Y8AuUSjCnw8L73cxbgYeck8G87l&id=100068160593151