000 baner

 

03.12.2022

SOBOTA W BIBLIOTECE - „BIBLIOTECZNA EKO-CHOINKA”

W sobotnie przedpołudnie w Oddziale dla dzieci można było poczuć przedświąteczny klimat. Nasi młodsi czytelnicy wraz z rodzicami wykonali śliczne ozdoby choinkowe. Piękne aniołki, bombki i łańcuchy ozdobią naszą choinkę, którą niedługo ustawimy w bibliotece.

Spotkaniu towarzyszyła miła atmosfera, a tematyczna muzyka płynąca z głośników, dopełniła świątecznego klimatu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział i pomysłowość w tworzeniu ozdób.

01


 03.12.2022

3 grudnia w sobotę spotkaliśmy się w bibliotece w Kolnicy na zajęciach z bullet journalu. Dziękuję bardzo za wspólną pracę! Powodzenia w prowadzeniu notesu i do zobaczenia na kolejnych zajęciach!

02


 05.12.2022

W poniedziałek Oddział dla dzieci odwiedziła kl. I b z PSP nr 3 w Grodkowie. Rozmawialiśmy o zbliżających się Świętach Bożego Narodzenia - o tradycjach, zwyczajach i symbolach w naszej kulturze. Odbyły się też zajęcia plastyczne. Powstały piękne i kolorowe bombki, wykonane różnymi technikami i materiałami. „Wyrosły”też choineczki z ażurowch serwetek.

Oczywiście, nie zabrakło czasu na oglądanie książek, każdy znalazł coś dla siebie.

03


 06.12.2022

„Święta Bożego Narodzenia” - to temat dzisiejszych zajęć w Oddziale dla dzieci. Uczestniczyli w nich uczniowie kl. IIb z PSP nr 3 w Grodkowie. Niespodzianką dla nas wszystkich były odwiedziny Mikołaja Wizyta niestety trwała niedługo (przecież musi dzisiaj odwiedzić wszystkie dzieci). Po krótkiej rozmowie i poczęstowaniu każdego słodkim upominkiem, pożegnaliśmy wspaniałego gościa. Obiecał wrócić w przyszłym roku!

Później rozmawialiśmy o zbliżających się Świętach i wymarzonych prezentach pod choinką. Po wysłuchaniu książki pt.”Prezent gwiazdkowy dla Korneliusza Klopsa”, dzieci z zapałem zabrały się do pracy plastyczenej. Powstały choineczki i gwiazdy, które ozdobią naszą bibliotekę.

04


 06.12.2022

W tym szczególnym Mikołajkowym dniu po raz pierwszy odwiedziliśmy mieszkańców Domu Pomocy Społecznej, których wprowadziliśmy w świąteczny nastrój bajką "Godka o kolędnikach" z "Godek i bojek śląskich ".

05


 06.12.2022

6 grudnia w Dziale Edukacji Regionalnej nie mógł odbyć się bez Mikołaja! Dzieciaki z PSP nr 3 w Grodkowie wyruszyły z terenu szkoły na podchody, w których poszukiwali św. Mikołaja. Ostatni punk znajdował się w Ratuszu w pomieszczeniach Czytelni gdzie dzieci mogły połączyć zbierane wcześniej puzzle i przeczytać tajną wiadomość od Świętego, następnie udały się na poczęstunek, który przerwany został nagłym pojawieniem się poszukiwanego przez wszystkich Mikołaja i jego pomocnika! Dzieci zaskoczone radośnie przywitały naszego gościa i otrzymały od niego po upominku.

Przypominamy, że Mikołaj w Grodkowie zagości jeszcze nie raz i nie w jednym domu, a na pewno pojawi się jeszcze o 17:00 na rynku!

Dziękujemy dzieciom i Paniom z PSP nr 3 za wspólnie spędzony dzień !

Dziękujemy Ośrodekowi Kultury i Rekreacji, bo to dzięki Wam Mikołaj pamięta o naszej Bibliotece!

06


 07.12.2022

Wczoraj naszym Gościem była grodkowianka- Pani Maria Gądek Burzyńska, z domu Podolska. Na swoim spotkaniu autorskim pod hasłem "Jakże uroczą istotą jest człowiek, jeśli potrafi być człowiekiem" Pani Maria opowiedziała nam historię swojej rodziny i przeczytała kilka swoich utworów. Spotkanie przebiegło w ciepłej i nostalgicznej atmosferze. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za przybycie.

07


 08.12.2022

Dziękujemy dzieciakom z PSP w Gnojnej za odwiedziny w Dziale Edukacji Regionalnej! Dowiedzieliśmy się dużo ciekawych rzeczy na temat Józefa Elsnera, posłuchaliśmy jego utworów, prześledziliśmy jego życiorys i poznaliśmy jego najciekawsze dokonania!

Zajęcia w grudniu nie mogłyby obejść się też bez świątecznego akcentu! Dzieciaki wykonały kartki bożonarodzeniowe w naszej pracowni. Mamy nadzieję, że odwiedziny u nas przypadły Wam do gustu i do zobaczenia na kolejnych zajęciach!

08


 08.12.2022

Dzisiaj Oddział dla dzieci odwiedziły "Biedroneczki" i "Muchomory" z Przedszkola Publicznego w Kopicach Rozmawialiśmy o ulubionych bajkach i bohaterach książkowych. Nie zabrakło też akcentu świątecznego. Przedszkolaki z zainteresowaniem wysłuchały książki pt. "Boże Narodzenie Tupcia Chrupcia". Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy ponownie.

09


 09.12.2022

10


 13.12.2022

11


 15.12.2022

Zajęcia o tematyce świątecznej w Przedszkolu Publicznym nr 2, w grupach: „Misie”, „Słoneczka” i „Podróżnicy”. W czasie spotkania dzieci z chęcią wysłuchały opowieści z książki „Bajki na Boże Narodzenie” A.Cholewińskiej-Szkolik, a później same opowiadały, jak z bliskimi przygotowują się do Świąt Bożego Narodzenia. Na zakończenie wspólnie wykonały kolędę pt. „Zaśpiewajmy kolędę Jezusowi dziś”.

12


 15.12.2022

Z życzeniami świątecznymi zawitały do nas dzieci z Przedszkola Publicznego nr 2 – grupy „Liski” i „Delfinki”. W Bibliotece zapanował przedświąteczny nastrój. Przedszkolaki złożyły życzenia świąteczne oraz noworoczne, zaśpiewały wspaniale pastorałki i obdarowały nas piernikowymi słodkościami. Bardzo dziękujemy

13


 16.12.2022

Dziękujemy klasie 2b z PSP nr 1 w Grodkowie za wizytę w naszym Dziale Edukacji Regionalnej na obiecanych zajęciach plastycznych po zwiedzaniu wystawy o Józefie Elsnerze. Dziękujemy za odpowiedzi na pytania zadane tamtego dnia! Mamy nadzieję, że zrobione przez Was kartki umilą komuś świąteczny czas.

14


 16.12.2022

Świąteczne spotkania cd. Tym razem o tradycjach, potrawach wigilijnych i wymarzonych prezentach pod choinką rozmawialiśmy w grupie „Jagódek” i „Krasnoludków”. Na zajęciach dzieci wysłuchały przygody Tupcia z książki pt. „Boże Narodzenie Tupcia Chrupcia”.

15


 17.12.2022

Dziękuję za wspólne zajęcia z Bullet Journal! Pracownia była pełna kolorów, pomysłów i radości. To już ostatnie warsztaty w tym roku, do zobaczenia w kolejnym!

~Marta S.

16


 19.12.2022

Święta tuż tuż, dlatego z tej okazji grupa teatralna z PSP nr 3 w Grodkowie pod przewodnictwem pani Beaty Sikorskiej - Żyrek wystawiła w murach naszej biblioteki przepiękne Jasełka w współczesnej formie. Dziękujemy za przybycie na spektakl i życzymy spokojnych i wesołych świąt.

17


 21.12.2022

Świąteczny czas w filii bibliotecznej w Gnojnej.

Chociaż za oknem chłód i wiatr, w bibliotece w Gnojnej zapanowała ciepła , świąteczna atmosfera. To wszystko za sprawą pierwszoklasistów z PSP w Gnojnej, którzy zagościli na zajęciach bożonarodzeniowych i w niezwykle poruszający sposób opowiadali o tym, jak ważny to dla nich czas, ponieważ spędzają go z całą rodziną. Rozmawialiśmy także o ulubionych potrawach wigilijnych (zdecydowanie wygrał barszcz z uszakami ), tradycjach i zwyczajach w naszych domach i oczywiście nie mogło zabraknąć tematu prezentów, o których marzymy . Dzieci wysłuchały również krótkiego opowiadania „Dwie choinki”, a uwieńczeniem spotkania były zajęcia plastyczne, na których wykonały piękne kartki świąteczne dla swoich najbliższych. Dziękujemy za odwiedziny i korzystając z okazji, wszystkim czytelnikom filii bibliotecznej w Gnojnej oraz ich rodzinom życzymy pięknych, radosnych i magicznych Świąt Bożego Narodzenia.

18


 27.12.2022

Kolędowanie pod Ratuszem

Jak co roku spotykamy się by wspólnie kolędować pod ratuszem!

Dziękujemy za wspólne śpiewy, życzenia i świąteczną atmosferę, która bez Was by się nie odbyła! Mimo chłodu jaki nas dzisiaj zaskoczył zebraliśmy się by odśpiewać polskie kolędy i pastorałki. Życzymy szczęśliwego i spokojnego nadchodzącego Nowego Roku!

19