00

 

4 kwietnia 2023

Dzisiaj wielki dzień w filii bibliotecznej w Kopicach! Dyplom Małego Czytelnika otrzymali: Czarek, Patryk, Oluś, Grześ, Borys, Amelka, Liwcia, Julian, Monika, Emilka, Mateusz, Zuzia, Ala i Alan. Wręczenie dyplomów odbyło się w Przedszkolu Publicznym w Kopicach. Gratulujemy!!! Mamy nadzieję, że Wasza przygoda z książką będzie trwać!

01


 11 kwietnia 2023

Przedszkolaki z PP nr 2 - grupa "Podróżnicy" chwalą się wspaniałymi pracami plastycznymi "Kwiaty nocą".

02


 13 kwietnia 2023

Na dzisiejszych zajęciach „Krasnoludki” z Przedszkola Publicznego nr 2 poznały kolejne opowiadania z książki Wojciecha Widłaka pt. „Krasnal w Krzywej Czapce”. Tym razem były to: „Opowieść o kłótliwych zebrach” i „Opowieść o najstarszym olbrzymie świata”. Na zajęciach dzieci kolorowały też ilustracje do przeczytanego tekstu.

03


 13 kwietnia 2023

W czwartek 13 kwietnia w Czytelni odbyło się drugie spotkanie klubu szachowego, na które przybyła młodzież grająca w szachy oraz dzieci, stawiające pierwsze kroki w poznawaniu tej popularnej na całym świecie gry. Pan Sławomir Sobstel z powodzeniem potrafił skupić uwagę dzieci na tym, jaką rolę spełnia każda figura na szachownicy, jak wykonać ruch żeby nie popełnić błędu oraz na co trzeba zwrócić szczególną uwagę podczas gry. W trakcie tego spotkania dało się też zauważyć, że pomimo dużej liczby młodych osób, panowała cisza. Świadczy to tylko o tym, że obojętnie w jakim wieku są gracze, to każdy myśli, planuje, stara się przewidzieć ruchy przeciwnika, więc potrzebuje ciszy, skupienia i koncentracji, a te cechy są bardzo przydatne w codziennym życiu. Zapraszamy zatem na kolejne spotkanie za dwa tygodnie.

04


 17 kwietnia 2023

Dzisiaj mieliśmy ogromną przyjemność wziąć udział w obradach jury, w Szacownym Gronie, podczas XVIII edycji Konkursu Recytatorskiego w Publicznym Przedszkolu w Kopicach. Serdecznie gratulujemy wszystkim Zwycięzcom!!!

05


 19 kwietnia 2023

Dziękujemy klasie 1a z PSP nr 1 w Grodkowie za odwiedziny w Dziale Edukacji Regionalnej!

06


 

20 kwietnia 2023

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu zorganizowała naradę dyrektorów i kierowników bibliotek publicznych z województwa opolskiego z udziałem Zbigniewa Kubalańca - Wicemarszałka Województwa Opolskiego, oraz dyrektora Departamentu Kultury i Dziedzictwa Regionalnego - Agnieszką Kamińską.
Podczas spotkania wicemarszałek wręczył obecnym na naradzie listy gratulacyjne wraz z życzeniami na nadchodzący Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.

fotorelacja z wydarzenia < KLIK>

https://www.wbp.opole.pl/galerie-zdjec/1576-zdjecia-z-narady-dyrektorow-i-kierownikow-bibliotek-publicznych-20-04-2023?fbclid=IwAR3Lk9kI_q2cw2i8dzjpEMEe7HzKrBn040V-vxMnHBpzS9ykpKEBSW_TM0g


 

20 kwietnia 2023

Frekwencja podczas wczorajszego spotkania pt. DŹWIĘKOTERAPIA przerosła nasze oczekiwania. Serdecznie dziękujemy za Waszą obecność Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Beaty Sikorskiej-Żyrek, która przy pomocy mis tybetańskich, dzwonków, kija deszczowego i bębna SEA DRUM imitującego szum fal, wprowadziła nas w błogi stan relaksu, oderwała od rzeczywistości i poprawiła nasze samopoczucie. W naszych planach kolejne spotkania, o których będziemy Was informować.

GALERIA ZDJĘĆ <KLIK>

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02TQbQjuiAMzeLCCqALGWdZ1G5NcZSHD6EaWPdETxojpfcev8Ceac1U2HcrZRSHKnml&id=100068160593151

07


 21 kwietnia 2023

Kolejna wizyta w grodkowskim Domu pomocy Społecznej za nami. Dzisiaj mieszkańcy wysłuchali pełnego humoru i ironii felietonu "Refleksje rowerowe" Jacka Federowicza z jego książki "Chamo sapiens"

08


 22 kwietnia 2023

W sobotę 22 kwietnia miałyśmy okazję uczestniczyć w II Spotkaniu Opolskich Regionalistów, dziękujemy Muzeum Śląska Opolskiego za możliwość prezentacji naszego działu podczas konferencji. Dziękujemy także, za możliwość wystawienia się z naszymi publikacjami w Muzeum, gdzie mieszkańcy Opola będą mogli zaznajomić się z naszą gminą.

Do zobaczenia za rok!

09


 4 kwietnia 2023

24 kwietnia w poniedziałek w naszej bibliotece odbył się konkurs regionalny „Z przeszłości i teraźniejszości miasta i gminy Grodków”. W dwudziestej trzeciej już edycji tego konkursu, udział wzięli uczniowie klas siódmych szkół podstawowych z gminy Grodków : z PSP nr 1 w Grodkowie, PSP w Jędrzejowie, PSP w Lipowej, PSP w Kolnicy, PSP w Kopicach, PSP w Gnojnej oraz ze Szkoły Podstawowej w Gałązczycach. Uczniowie podzieleni byli na trzyosobowe drużyny i każda miała swojego opiekuna. Konkurs prowadzony był w formie gry miejskiej. Każda z drużyn dostawała mapkę, która przedstawiała trasę i kolejność zwiedzania poszczególnych miejsc znajdujących się w naszym mieście. W wyznaczonych miejscach drużyny dostawały różne zadania do rozwiązania, za które przyznawane były punkty. Po przejściu całej trasy, w oczekiwaniu na wynik końcowy, wszyscy mieli okazję zwiedzić wystawę „Grodkowskie abecadło” w Dziale Edukacji Regionalnej oraz skorzystać z przygotowanego poczęstunku. Po posiłku i ogłoszeniu wyników nastąpiło wręczenie nagród i dyplomów dla wszystkich uczestników konkursu.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej w Gnojnej, natomiast walka o drugie miejsce była zacięta, ponieważ konieczna była dogrywka.

10


 Ostatecznie drugie miejsce wywalczyła drużyna z Publicznej Szkoły Podstawowej w Lipowej,

11


 a trzecie miejsce przypadło drużynie z Publicznej Szkoły Podstawowej w Jędrzejowie.

12


 Wszystkim uczniom i ich opiekunom dziękujemy za udział w konkursie, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

13


 Dziękujemy również Okręgowej Spółdzielni Mleczarskiej w Kole, oddział w Grodkowie, za przekazanie produktów żywnościowych na poczęstunek dla uczestników konkursu.

14

GALERIA ZDJĘĆ < KLIK>

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=pfbid02x4LN4U7nbPsKnyPWsjjrAyCUjidpAkhTBG3HVG38gvQhvAom33tn4Mj8fJmSW48Wl&id=100068160593151


 27 kwietnia 2023

Przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Puchatek” poznały dzisiaj przygody Tesi i Tycia z książki Wojciecha Widłaka pt. „Krasnal w Krzywej Czapce”. Książka powstała na potrzeby kampanii Mała książka - wielki człowiek. Oczywiście wszystkie dzieci zostały też zaproszone do udziału w tej akcji czytelniczej.

15