001

 

29 kwietnia 2023

W minioną sobotę (29 kwietnia) mieliśmy przyjemność uczestniczyć wraz z Państwem w ważnej misji p.n. POSPRZĄTAJMY WSPÓLNIE GRODKÓW.

Przed tygodniem (22 kwietnia) obchodziliśmy Światowy Dzień Ziemi, a kolejna sobota to już weekend majowych świąt patriotycznych, które uwielbiamy spędzać w gronie rodziny i przyjaciół na łonie natury rozpoczynając sezon grillowy. Wiosenne wycieczki jak również spacery po samym mieście, powinny być bezpieczne i przyjemne. Dlatego tak cenne jest dla nas, że poświęciliście odrobinę swojego czasu wolnego i zechcieliście przeznaczyć go na poprawę naszego otoczenia. To kolejna już edycja wspólnego sprzątania lokalnej ojczyzny. W Tym przedsięwzięciu wzięły udział dzieci z SOSW, grodkowscy harcerze, urzędnicy, seniorzy z klubu seniora oraz osoby prywatne, którym nie jest obojętne w jakim otoczeniu żyjemy.

Zebranych została niezliczona ilość worków śmieci, butelek, szkła, plastików i różnych przedziwnych śmieci. Ze znalezionych przedmiotów, ktoś mógłby się pokusić i zbudować własny pojazd!

Organizatorami akcji są: Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna w Grodkowie, Ośrodek Kultury i Rekreacji w Grodkowie oraz Urząd Miejski w Grodkowie.

Za udział w sprzątaniu bardzo serdecznie dziękujemy!

Galeria zdjęć OKiR : <KLIK>

002


 8 maja 2023

W tak ważnym dla nas dniu odwiedziły nas przedszkolaki z PP nr 2 - MISIE, PODRÓŻNICY I SŁONECZKA. Przyszły z pięknymi życzeniami dla wszystkich bibliotekarzy. Bardzo dziękujemy!

003


 9 maja 2023

KIERMASZ KSIĄŻKI!!

Ceny książek zaczynały się od symbolicznej złotówki. Dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na zakup nowości wydawniczych.

004


 9 maja 2023

Odwiedziny w Przedszkolu Publicznym nr 2 "Pszczółki" z zainteresowaniem wysłuchały opowiadania o Kici Koci, która z mamą wybrała się do biblioteki.

005


 10 maja 2023

Za nami II Bicie Rekordu Czytania z Miejską i Gminną Biblioteką Publiczną im. Józefa Elsnera w Grodkowie.

W tegorocznej edycji czytaliśmy "Lokomotywę" Juliana Tuwima. W tym roku było na nas około 650 osób!

Na płycie rynku zebrały się dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Grodkowie, Szkoły Podstawowej nr 3 w Grodkowie, Szkoły Podstawowej w Jędrzejowie, Szkoły Podstawowej w Gnojnej, Szkoły Podstawowej w Lipowej, Szkoły Podstawowej w Gałązczycach oraz 6 grup dzieciaczków z Publicznego Przedszkola nr 2 w Grodkowie.

Uczestnicy przygotowali piękne transparenty i atrapy lokomotyw i wagonów, które pięknie zaprezentowali podczas wspólnego przejścia wokół ratusza.

Jeszcze raz dziękujemy za wspólnie spędzony czas i do zobaczenia za rok!

Galeria zdjęć  : <KLIK>

mini film OKiR Grodków : <KLIK>

006


 

11 maja 2023

Za nami XI Konferencja Bibliotek Publicznych Powiatu Brzeskiego. Dziękujemy serdecznie za wspólne warsztaty ,,W teatrze życia najważniejsze role wyznaczam sobie sam - biblioterapia i dramaterapia w zrozumieniu siebie i innych” przeprowadzone przez Justynę Jurasz oraz Tomasza Stochniała.

Uroczyste odsłonięcie "Zaczytanych Ławek" na grodkowskim rynku zakończyło naszą konferencję. Ławki pojawiły się przed BibliotekĄ w Ratuszu dzięki naszym sponsorom oraz Fundacji Zaczytani.org

Wszystkim Bibliotekarzom oraz zaproszonym gościom dziękujemy za przybycie i wspólnie spędzony czas!

Galeria zdjęć  : <KLIK>

FILM GRODKÓW TV : <KLIK>

007


 12 maja 2023

Naszą bibliotekę odwiedził dzisiaj Paweł Beręsewicz, autor powieści, opowiadań i wierszy dla dzieci, tłumacz literatury anglojęzycznej oraz laureat wielu nagród literackich.

Na początku spotkania autor opowiedział krótko o swojej karierze zawodowej, a następnie zaprosił jednego z uczestników spotkania na dyskusję o książkach i czytelnictwie. „Popijając” kawkę i herbatkę, doskonale skierował uwagę dzieci na swoją twórczość. Opowiadał o bohaterach utworów, ale nie zdradzał ich zakończenia, zachęcając tym do sięgnięcia po książkę.

Był też czas na zadawanie pytań ( a było ich wiele), zdobycie pamiątkowego autografu i wykonania wspólnego zdjęcia.

W spotkaniu uczestniczyły kl. I a z PSP nr 3 w Grodkowie i kl. I-III z PSP w Kolnicy.

Uczniowie z kl. I a pochwalili się też pracami plastycznymi, przedstawiającymi bohaterów książek P. Beręsewicza.

GALERIA ZDJĘĆ : <KLIK>

008


 15 maja 2023

Odwiedziny w grodkowskim Klubie Malucha "Pluszowy Kącik" Dzieci poznały przygody Kici Koci i Świnki Peppy. Rozmawialiśmy też o ulubionych bajeczkach i ich bohaterach.

009


 18 maja 2023

„Jagódki” i „Krasnoludki” z Przedszkola Publicznego nr 2 uczestniczyły dzisiaj w zajęciach bibliotecznych pt.”W świecie sztuki”. Dzisiaj rozmawialiśmy o malarstwie. Prowadząca zajęcia

p. Marta Stopikowska (pracownik Działu Edukacji Regionalnej) na początku spotkania opowiedziała czym zajmuje się malarz i co jest potrzebne aby namalować obraz. Dzieci obejrzały przybory malarskie: tubki z farbami, paletkę malarską i różnego rodzaju pędzle. Pani Marta omówiła też barwy podstawowe i pochodne. Dzieci z dużym zainteresowaniem o obejrzały również albumy malarstwa polskiego.

010


 19 maja 2023

Odwiedziny przedszkolaków z Przedszkola w Kopicach w filii bibliotecznej w Publicznej Szkole Podstawowej w Kopicach. Czytanie daje moc!

011


 22 maja 2023

Od 22 maja zapraszamy serdecznie do zwiedzania nowej wystawy "PSZCZOŁY" realizowanej w ramach operacji pn.: "Zwiększenie świadomości roli pszczół wśród mieszkańców gminy Grodków w oparciu o regionalną historię pszczelarstwa" współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020.

GRUPY ZORGANIZOWANE PROSIMY O UMAWIANIE SIĘ POD NR TEL. (77) 45 54 28.

Wystawa dostępna w godzinach otwarcia Działu Edukacji Regionalnej.

Zapraszamy!

11a


 23 maja 2023

Za nami kolejne odwiedziny w grodkowskim Domu Pomocy Społecznej. Mieszkańcom spodobały się ostatnim razem felietony Jacka Federowicza, więc kontynuowaliśmy czytanie tej lektury.

012


 24 maja 2023

Biblioterapia

„Strach ma wielkie oczy...” mawiamy.Tym razem o strachu było na wesoło! Z uczniami Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Grodkowie rozmawialiśmy o kolejnej emocji, która czasem zachęca nas do działania, a innym razem „paraliżuje”. Sęk w tym, żeby strach oswoić, na przykład rozmawiając o tym co czujemy z bliskimi osobami.

Podczas spotkania analizowaliśmy przeczytane, zabawne opowiadanie pt. „W moim łóżku jest potwór”. Dzieci opowiadały jakie sytuacje są dla nich stresujące, jak reagują na uczucie strachu, jak zachowuje się ich ciało. Następnie w zabawie z tajemniczym workiem uruchamiały swoją wyobraźnię na temat dotykanego, zagadkowego przedmiotu. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał do pokolorowania szablon domku, który stał się ich własnym domkiem na strachy. Dziękujemy za odwiedziny.

013


 25 maja 2023

Kolejne zajęcia biblioteczne pt. "W świecie sztuki". Tym razem brały w nich udział "Tygryski", "Wesołe nutki" i "Biedroneczki" z Przedszkola Publicznego nr 2.

014


 26 maja 2023

Dziękujemy klasie 3a z PSP nr 1 w Grodkowie za odwiedziny w naszym Dziale Edukacji Regionalej. Mamy nadzieję, że dowiedzieliście się dużo na temat roli pszczół i każdy z Was już wie jak ważne są w naszym środowisku i ile dla nas robią!

Wystawa "PSZCZOŁY" jest realizowana w ramach operacji pn.: "Zwiększenie świadomości roli pszczół wśród mieszkańców gminy Grodków w oparciu o regionalną historię pszczelarstwa" współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 -­ 2020.

Galeria zdjęć : <KLIK>

015


 26 maja 2023

Za nami kolejne spotkanie miłośników szachów. W czwartkowe popołudnie jego najmłodsi uczestnicy utrwalali podstawowe zasady gry i oswajali się z ruchami na szachownicy. Młodzież doskonaliła swe umiejętności i poznała zasady zachowania obowiązujące na turniejach szachowych. Następne spotkanie odbędzie się wyjątkowo w poniedziałek 5 czerwca o godz. 16.00 w Czytelni. Do zobaczenia!

016


 29 maja 2023

Dzień pełen PSZCZÓŁ! 4 cudowne spotkania z Panem Piotrem Szafrańskim, pełne wiedzy o pszczelarstwie. Dowiedzieliśmy się dużo o produktach pszczelich i jak się je pozyskuje, o tym jak wygląda praca pszczelarza i że to całkiem niezła siłownia oraz o tym jak zachowują się pszczoły i czego nie powinniśmy w ich otoczeniu robić. Dziękujemy serdecznie za wspólnie spędzony czas wszystkim klasom!

Jutro o godzinie 17:00 w Dziale Edukacji Regionalnej będzie otwarte spotkanie dla zainteresowanych z Panem Piotrem, także zapraszamy!

Spotkanie zrealizowane w ramach operacji pn.: "Zwiększenie świadomości roli pszczół wśród mieszkańców gminy Grodków w oparciu o regionalną historię pszczelarstwa" współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020.

Galeria zdjęć : <KLIK>

017


 29 maja 2023

Za nami bardzo ciekawe spotkanie z Maciejem Siembiedą : reporterem z ponad trzydziestoletnim doświadczeniem, autorem powieści sensacyjno-historycznych.

Głównym tematem, jak można się domyśleć, była "Kołysanka" czyli powieść, której akcja toczy się w Grodkowie i w Kopicach.

Autor opowiedział nam o tym skąd pomysł na tę książkę i z jakich źródeł korzystał przy tworzeniu powieści.

Rozmawialiśmy również o warsztacie autora, o tym, jak zaczęła się Jego przygoda z powieścią ( gatunkiem zupełnie innym od reportażu!), skąd pomysł na głównego bohatera Jakuba Kanię.

Pan Maciej opowiedział nam również o swojej pracy reportera i o planach pisarskich na przyszłość.

Po spotkaniu, które przebiegło w bardzo miłej atmosferze, można było kupić książki autora ( "Kołysanka" cieszyła się największym zainteresowaniem...), zdobyć autograf i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym Czytelnikom i Gościom, a Panu Maciejowi za ciekawe historie...do zobaczenia na kolejnych spotkaniach.

Galeria zdjęć: <KLIK>

018


 30 maja 2023

W Dziale Edukacji Regionalnej codziennie jak w ulu! Tym razem klasy z PSP nr 1 w Grodkowie przybyły do nas, by stworzyć własne pasieki. Pomalowali ule, przygotowali ramki i ułożyli larwy pszczół do snu. Nie zapomnieli też o tysiącach małych pszczółek, które ciężko w tym ulu muszą pracować. Królowe matki otrzymały korony na głowy, by łatwiej było je rozpoznać a strażniczki zostały postawione przy wejściu by żaden niepożądany gość nie ukradł cennego miodu.

Ule można podziwiać na naszych salach ekspozycyjnych, po zakończonej wystawie wrócą do rąk twórców.

Dziękujemy za udział w zajęciach i do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach w naszym Dziale!

Zajęcia zrealizowane w ramach operacji pn.: "Zwiększenie świadomości roli pszczół wśród mieszkańców gminy Grodków w oparciu o regionalną historię pszczelarstwa" współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020.

Galeria zdjęć  <KLIK>

019


 30 maja 2023

Wczorajsze popołudnie spędziliśmy mówiąc o pszczołach. Tematyka nie opuści nas do końca lipca! Dziękujemy Panu Piotrowi Szafrańskiemu za kolejne opowieści o pracy pszczelarza i pasji jaką trzeba mieć w tym zawodzie. Dziękujemy gościom za dyskusję i zapraszamy do zwiedzania wystawy w godzinach pracy Działu Edukacji Regionalnej.

Spotkanie zrealizowane w ramach operacji pn.: "Zwiększenie świadomości roli pszczół wśród mieszkańców gminy Grodków w oparciu o regionalną historię pszczelarstwa" współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020.

020


 31 maja 2023

Dziękujemy dzieciakom z PSP w Kopicach za odwiedziny w naszym Dziale Edukacji Regionalnej, cieszymy się, że poszerzyliśmy Waszą wiedzę o pszczołach i zainteresowaliśmy Was tym tematem!

Zajęcia zrealizowane w ramach operacji pn.: "Zwiększenie świadomości roli pszczół wśród mieszkańców gminy Grodków w oparciu o regionalną historię pszczelarstwa" współfinansowanej ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania 19.2 "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność" Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 - 2020.

021