TYDZIEN 7

10 luty 2020 - „Kocha, lubi, szanuje” - zajęcia edukacyjno – plastyczne z okazji dnia zakochanych

Walentynki tuż, tuż..Mamy już część kartek przygotowanych na tą okazję. Kartki-zdrapki wykonywali uczestnicy pierwszego spotkania w ramach ferii, zorganizowanego przez dział dla dzieci. Niestety, część uczestników pokonało przeziębienie...Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i czekamy we czwartki i poniedziałek!

11 luty 2020 – Miejskie wędrówki – Straż Pożarna

Pierwsze wędrówki już za nami. Od rana z niecierpliwością wypatrywaliśmy pogody, bo kalejdoskop ogromny z nieba nam dany, był i deszcz i śnieg i cudowne słoneczko. Nasi strażacy od rana jeżdżą w różne rejony gminy by uporać się ze szkodami jakie wyrządza mocny wiatr. Nie udało nam się zobaczyć wszystkich wozów strażackich, ale nie pozostawiono nas też bez wrażeń! Dziękujemy za wspólnie spędzony czas!
W oczekiwaniu na lepsze warunki pogodowe dzieci przygotowały swoje fantazyjne wizje związane z elewacją ratusza i otaczających go kamieniczek.

12 luty 2020 – Miejskie Wędrówki – Urząd Miejski i Straż Miejska w Grodkowie

Drugi dzień wędrówek był bardzo intensywny. Dzieci spotkały się z Burmistrzem, gdzie porozmawiały o tym jak wygląda praca na owym stanowisku. Następnie zostały oprowadzone po wybranych działach Urzędu Miejskiego. Miłym zaskoczeniem było to, że dzieci posiadają dużą wiedzę na temat tego, czym zajmuje się urząd i z jakimi sprawami można się zwrócić do pracujących tam urzędników. Dziękujemy wszystkim pracownikom za oprowadzenie, za słodkości i pocztówki! (Mamy nadzieję, że obiecane projekty zagospodarowania miasta wejdą w życie!)

Drugim punktem na naszej dzisiejszej mapie były odwiedziny w Straży Miejskiej. Największą atrakcją oczywiście był monitoring miejski! Wizyta skończyła się na kilku mandatach z czego (o dziwo!) dzieci się ucieszyły! Dowiedzieliśmy się także jakiego ekwipunku używają Strażnicy na swoich patrolach a nawet mogliśmy wskoczyć do ich samochodu i sprawdzić ilu nas się tam zmieści. Dziękujemy za odblaski, na pewno dzięki nim będziemy bezpieczniej spacerować po mieście!

13 luty 2020 – „Kocha, lubi, szanuje” - zajęcia edukacyjno – plastyczne z okazji dnia zakochanych.

"Walentynkowy tydzień" za nami. Powstały kolejne prezenciki dla bliskich. W następnym tygodniu rozpoczynamy nasz "Tydzień kota", bo przecież 17 lutego to Światowy Dzień Kota. Zapraszamy w poniedziałek i czwartek od 11.00

12 – 13 luty 2020 – Brydż w bibliotece!

Przypominamy, że w każdą środę miesiąca o godzinie 16:00 stacjonuje u nas (Czytelnia I piętro) nauczyciel gry w brydża. Każdy początkujący może zaznajomić się z tą pasjonującej grą! Natomiast w czwartki zapraszamy do stolika już zaawansowanych graczy. Spotkania odbywają się od godziny 15:00.

Pierwszy tydzień ferii zimowych w Bibliotece Publicznej w Kolnicy za nami. Miło spędzony czas w bibliotece upłynął dzieciom i młodzieży na tworzeniu swoich własnych arcydzieł plastycznych, wspólnych grach planszowych i czytaniu książek i czasopism.

ferie Kolnica