TYDZIEN 8

miejskie wrdowki policja

18.02.2020 - Miesjkie wędrówki - Komisariat Policji


Trzecie i ostatnie miejskie wędrówki zaprowadziły nas na nowo wyremontowany komisariat Policji. Sprawdziliśmy pojemność tymczasowego aresztu, dowiedzieliśmy się na czym polega praca dzielnicowego, odwiedziliśmy dział kryminalny, gdzie pobrane zostały odciski dłoni a także zademonstrowano nam jak pobiera się odciski palców za pomocą czarodziejskiego "proszku księżycowego". Przetestowaliśmy syrenę w radiowozie i powróciliśmy do biblioteki by rozgrzać się przed jutrzejszym turniejem gier planszowych.


20200220 122926 1

17.02 i 20.02.2020
„Po prostu koci świat” - to hasło kolejnych spotkań w czasie tegorocznych ferii. W czasie zajęć powstały różnego figurki kotów, a nawet całe kocie rodzinki :). Miłośnicy kotów, bo wszyscy zgodnie przyznali, że koty są kochane, rozwiązywali krzyżówki o ulubieńcach, zagadki logiczne i wysłuchali opowiadań o kotach zamieszczonych w „Świerszczyku”.


gry planszowe dzieci

19.02.2020 - Gry planszowe

W czytelni królowały na stołach gry planszowe. Dzieci z zaangażowaniem przeprowadzały rozgrywki w mniej lub bardziej znane tytuły. Grano m.in. w Monopoly, Ubongo, Kolejkę, Cytadelę, Biznes po Europejsku, Catan, Cukierki, Sprytne pszczółki. Było mnóstwo śmiechu, gwaru i dobrej zabawy. Ferie z grami z planszowymi jeszcze się nie kończą, ponieważ w piątek 28 lutego zapraszamy do rozgrywek młodzież oraz osoby dorosłe. Startujemy od godz. 17.00.