tydzien 9

zwiedzanie

24 - 28.02. 2020 r. - zwiedzanie wystawy „Ratusz – budynek z historią” w Dziale Edukacji Regionalnej oraz pomieszczeń bibliotecznych dla grup szkolnych.

W tym tygodniu odwiedziły nas trzy grupy uczniów: uczniowie z SOSW, klasa IVa z PSP nr 1 oraz uczniowie z  klasy IVa z PSP nr 3. Wszystkie dzieci wzięły udział w zwiedzaniu wystawy pt. „Ratusz – budynek z historią” dostępnej w Dziale Edukacji Regionalnej. Podczas zajęć mogły poznać różne fakty i ciekawostki związane z historią budynku. Ponadto zostały im zaprezentowane stałe wystawy w pomieszczeniach Działu Edukacji Regionalnej. Uczniowie udali się także do czytelni i wypożyczalni, by zobaczyć te pomieszczenia po remoncie i zapoznać się z ich nową ofertą.

wyprawy w gory

24.02.2020 - Wyprawy w góry.

Dziękujemy bardzo za przybycie na spotkanie z podróżnikiem Mariuszem Zawadą. Mamy nadzieję, że świat gór i wspinaczek zainspirował Państwa do własnych podróży a poznanie realiów życia ludzi w Nepalu skłoniło do wsparcia akcji wysyłki ubrań w tamte rejony.
Tak jak informowaliśmy, było to pierwsze, lecz z pewnością nie ostatnie spotkanie z interesującymi ludźmi. O dalszych spotkaniach będziemy informować!

biblioterapia

25-26.02.2020 - Zajęcia biblioterapeutyczne.

Kolejne zajęcia biblioterapeutyczne za nami. W dniach 25-26 lutego br. Biblioteka w Ratuszu gościła przedszkolaki z Przedszkola Publicznego nr 2 w Grodkowie (grupy 12, 3, 4). Podczas zajęć dzieci wysłuchały bajek „Jak Niedośpiałek przestał być Niedojadkiem” oraz „Radek Niejadek” a następnie wspólnie rozmawialiśmy o ulubionych potrawach, o owocach i warzywach jakie dzieci znają. Zajęcia miały na celu kształtowanie umiejętności rozpoznawania i nazywania zgromadzonych produktów oraz pokazanie dzieciom jak ważna jest konieczność spożywania różnorodnych posiłków.

AB01

26.02.2020 - Gościnnie w grupie „Krasnoludków” w Publicznym Przedszkolu nr 2.

Jeśli krasnoludki, to i książka o nich, autorstwa Marii Konopnickiej. Dzieci zostały również zaproszone do biblioteki, gdzie na pewno znajdą wiele ciekawych książeczek. Na koniec spotkania przedszkolaki wspaniale zaśpiewały i zatańczyły w rytm piosenki „My jesteśmy krasnoludki”.

ab02

27.02.,2020 - Wizyta w przedszkolu.

Ponowne zaproszenie do przedszkola, tym razem do grupy "Lisków". Bohaterem dzisiejszych zajęć był Julian Tuwim. Dzieci wysłuchały wiersza "Okulary"i "Lokomotywa", układając jednocześnie puzzle do czytanego tekstu.

kaligrafia

28.02.2020 - Zajęcia z kaligrafii cz. 2

Na ostatnich zajęciach poznaliśmy nowe narzędzia piśmiennicze, przedyskutowaliśmy sposoby radzenia sobie ze stalówką jak i przypomnieliśmy proste ćwiczenia, które pomogą nam w wyrobieniu odpowiednich ruchów przy pisaniu. Szklane pióro mimo swej kruchości nie przeraziło a wręcz przekonało do siebie uczestniczki zajęć.
Dziękuję za wspólny czas i życzę powodzenia oraz wytrwałości w pisaniu!