tydzien 10

biblioterapia 04

4 marca 2020 r. - Biblioterapia.

Bibliotekę w Ratuszu odwiedzili uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Grodkowie wraz z wychowawczyniami (p. R. Woroniecka, p. A. Ciach, p. T. Maliszewska). Dzieci wzięły udział w zajęciach biblioterapeutycznych podczas których, klasa 2b zastanawiała się czym jest złość, czy to ważna emocja i jak zdrowo można ją odreagować. Natomiast uczniowie klas pierwszych po wysłuchaniu opowiadania „Jak Lulu przestała wierzyć Rozmarynie i zaczęła wierzyć w siebie” rozmawiali o tym w czym są coraz lepsi, z czego mogą być dumni oraz jakie zajęcia sprawiają im radość i zadowolenie. Dużo uśmiechu było podczas zabaw ruchowych do muzyki Piotra Czajkowskiego „Walc kwiatów” gdzie pierwszoklasiści udając piękne motyle fruwali po bibliotecznej łące. Na koniec naszego spotkania dzieci miały okazję zwiedzić budynek Ratusza po remoncie, poznać wszystkie działy biblioteki i zapoznać się z ofertą skierowaną do nich. Dziękujemy za udział w zajęciach i zapraszamy ponownie.

seniorze uwazaj

06.03.2020 - Seniorze, uważaj!

Rada Seniorów Gminy Grodków wraz z MiGBP w Grodkowie dziękują za wspólne spotkanie w ramach cyklu "Seniorze, uważaj!". Spotkanie prowadziły Panie z inspektoratu ZUS "ZUS dla seniorów". Kolejne spotkanie planowane jest na koniec marca.