dkk logo cr

2020

W czwartek 16 stycznia spotkałyśmy się po raz pierwszy w tym roku na spotkaniu organizacyjnym Dyskusyjnego Klubu Książki. W związku z tym, że doszły nowe Panie do naszego Klubu, na spotkaniu omówiono ideę Dyskusyjnych Klubów Książki- po co i dla kogo powstały i na czym polega ich działalność.
Na następne spotkanie Panie będą szukać tytułów książek, które chciałyby przeczytać w ramach DKK a potem omówić je na naszych spotkaniach.

2018

We środę 29 października klubowiczki z grodkowskiego DKK spotkały się po raz kolejny tym roku.
Omawiane były dwie książki: Olive Kitteridge Elizabeth Strout i Kobieta w oknie A.J. Finn.

Jeśli chodzi o książkę Elizabeth Strout, wszystkie Panie były zgodne - jest to mądra, głęboka proza, do której trzeba sięgnąć. Książka składa się z kilku opowiadań, które w trakcie czytania ciekawią czytelnika coraz bardziej. Jest to swoisty przekrój międzyludzkich stosunków, refleksji nad wyobcowaniem i samotności. Mądra i piękna książka.

Kobieta w oknie to zdecydowanie inna książka niż omawiana wcześniej, mimo odmiennej tematyki i stylu również podobała się naszym Klubowiczkom. Jest to to znakomity debiut A. J. Finna, amerykańskiego autora tekstów publicystycznych. Autor cały czas zaskakuje czytelnika, fabuła powieści nie jest przewidywalna; pisarz stworzył mocny thriller, w którym sprytnie myli tropy i wodzi czytelnika za nos. Pozycja warta polecenia!

Okładki książek "Kobieta w oknie" i "Olive Kitteridge"


We środę 9 maja po raz kolejny spotkały się Panie z grodkowskiego Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem omawiałyśmy książkę Małgorzaty Rogali Kiedyś Cię odnajdę.

Małgorzata Rogala jest doskonale znana naszym Klubowiczkom, dlatego po raz kolejny nie rozczarowała swoich czytelniczek.

Kiedyś Cię odnajdę to dobrze skonstruowany kryminał, z wątkiem obyczajowym i miłosnym. Książka wszystkim się podobała i Panie, które znają prozę Małgorzaty Rogali, chętnie sięgną po inne pozycje tej autorki.

Okładka książki "Pani Einstein"


18 stycznia spotkałyśmy się w ramach DKK po raz pierwszy w tym roku i omówiłyśmy dwie książki z poprzedniego roku Pani Einsten Marie Benedict i Francuski piesek Marty Obuch.

Pani Einstein to znakomicie opisany portret pierwszej żony Alberta Einsteina. Autorka znakomicie opisała historię kalekiej kobiety, pochodzącej z Serbii Milevy Marić, która podejmuje studia w Zurychu i wkracza w świat nauki (w owych czasach zarezerwowany dla mężczyzn), poznaje Alberta, a miłość do niego pozwala jej wierzyć, że potrafi połączyć życie uczuciowe z karierą naukową.

Autorka świetnie opisała historię związku obu naukowców (ze złymi i dobrymi chwilami), pokazała życie Milevy jako żony, matki i gospodyni domowej uświadomiła, jaki wkład miała żona do teorii Alberta, który bywał egocentryczny, skupiony na własnej karierze i osiągnięciach. Ogólnie książka podobała się wszystkim Klubowiczkom, dla większości z nas była to na nowo poznana historia o Albercie Ensteinie.

Drugą omawianą pozycją była książka Marty Obuch Francuski piesek, książka zupełnie inna niż omawiana wcześniej.

Jest to kontynuacja wcześniejszej powieści „Łopatą do serca”.

I…??? Jak to u Obuch, było lekko, śmiesznie, przyjemnie i czasami absurdalnie, ale czasami tak trzeba! Polecamy każdemu dla odprężenia.

Okładka książki "Kiedyś cię odnajdę"